Náhradní banner

KYDÁNÍ ŠPÍNY

13. 5. 2012;

Jeden z čtenářů orlovin ve svém příspěvku uvedl, že „špiclování , hledání a kydání špíny na druhé“ je obrázkem současné politické situace nejen v našem městě. Neuvedl nic konkrétního, nepodepsal se skutečným jménem a ani neuvedl adresu svého bydliště resp. čím se živí, kde pracuje, odkud bere peníze na živobytí (třeba na provoz internetu), ale mudruje. Není to nic nového. V podstatě jde o charakteristický povahový rys určité části nespokojenců, kterým nejde o blaho všeobecné, ale o blaho vlastní osoby.
Příkladem podobného jednání může být politické hnutí Volím Orlovou, které má v zastupitelstvu města pět svých členů. Na své úvodní internetové stránce mj. uvádí, že„chtějí Orlovou otevřenou, efektivní a hospodárnou“. Zdálo by se, že se budou chovat stejně vznešeně, jak vznešeně vypustili do světa tuto a ještě 6 dalších proklamací. Jak si to ale představují ve skutečnosti předvedli 25.4.2012, kdy na zasedání zastupitelstva jejich člen JUDr. P.Kocur (byl zřejmé vedením hnutí k tomu pověřen) požádal o podání zprávy o činnosti pracovních skupin zřízených při radě města. Kocur tuto žádost okomentoval tím, že „jejich“ IT pracovní skupina, vedena skvělým pedagogem a ještě lepším člověkem, byla bezdůvodně zrušena (a měla přitom takovééééééé VELKÉ PLÁNY).
Veliké superego „velikého“ duchem Kocura nedovolilo, aby si ověřil (mohl to udělat již před několika měsíci) skutečný stav věcí. Mohl by zjistit, že jejich velekněz informatiky vůbec NIC nezplodil. Neučinil tak.
Odpověď na jeho interpelaci má 26 listů formátu A4, tj. 52 stránek. Odhadem bylo na její přípravu potřeba práce 2 pracovníků úřadu po dobu nejméně 2 dnů. Těchto 26 listů se rozmnoží (pro 35 zastupitelů), bude to 1.820 stránek. 1.820 stránek. 1.820 stránek
Předsedkyně Volím Orlovou Bc. N. Kubalová by se mohla nad takovou bohulibou činností svého hnutí zamyslet. Předpokládám, že občané ji milují (tedy ti, se kterými - v rámci své podnikatelské činnosti přichází do styku), ale možná by změnili názor, kdyby věděli, že tato rozvážně vypadající a mluvící žena „dojí“ město nejen s pomocí Kocura, ale i jinak: bere dotace na svou podnikatelskou činnost a neplatí žádné nájemné městu za budovy, ve kterých podniká. No nechtěli byste takto podnikat i vy?
Položme si ale ještě závěrečnou otázku: jakou morální kvalifikaci mají zastupitelé za hnutí Volím Orlovou?
Článek byl přečten 2108×, komentářů (2) nových (2)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik