Náhradní banner

Mazaný lišák

23. 2. 2012;

Na jednání zastupitelstva 15.2.2012 zastupitel hnutí Volím Orlovou, člen advokátní komory, JUDr. Kocur, položil (vedení města) otázku, jak úřad šetří anonymy. Škoda, že neřekl podrobněji, co má na mysli. Věc jsem ale (pravděpodobně) zjistil.
Jestliže existují lidé, kteří mají Kocura rádi, tak existují také lidé, podle teorie pravděpodobnosti, kteří mají rádi mne (ačkoliv chápu, že se to mnohým nezdá správné a rádi by poukázali na výjimky). Tito lidé mi, asi z nějaké vnitřní potřeby, sdělili informace, které do skládanky pasují.
Nechápu, čeho svým „tahem“ chtěl Kocur dosáhnout, ale způsobil přinejmenším vznik tohoto článku. (Po jeho přečtení pochopíte, že se zachoval jako hlupák. Takový postup se jmenuje také medvědí služba: Prokážeme-li někomu medvědí službu, znamená to, že jsme v dobrém úmyslu napáchali víc škody než užitku. Naše dobře míněná snaha dotyčnému nepomohla, ale naopak mu uškodila.)
Na chvíli jsem si dokonce myslel, že to nebyl dobrý úmysl, a že to vlastně udělal schválně (ale platí spíše to první). Hrdinkou anonymního sdělení je totiž členka vedení hnutí Volím Orlovou (Ing. Šromková) a ta může Kocurovi vadit v jeho počínáních (i když se to z nezdá).
Takže: Na město přišel dopis, ve kterém se píše o tom, že na Obchodní akademii Orlová, se pořádají akce s pitím alkoholu (a ten alkohol pijí i studenti). A Ing. Šromková je ředitelkou této školy. Že to může být tak, svědčí mimo jiné i tento chvalozpěv.
(Jestli se v tom anonymu psalo i o tom, že je porušován školský zákon tím, že p. ředitelka ve své ředitelně (tedy na "půdě" školy) „politicky schůzuje“, nevím, ale je to tak. Sám jsem tam byl 2x, ještě v době, kdy mne potřebovali. Jestli tam schůzují pořád nevím, ale kdo to ví, může stížnost aktivně doplnit. )
S ohledem na to, že zřizovatelem Obchodní akademie je Krajský úřad Ostrava, byla tomuto stížnost postoupena. A stalo se tak dle správného úředního postupu, což by člověk, který si vydělává na živobytí (nedávno si koupil novou Škodu Oktávii) tím, že zná zákony, mohl vědět.
Pro čtenáře nemající právnické vzdělání uvádím: Anonymní stížnost je stížnost, v níž stěžovatel neuvedl své jméno, příjmení a kontaktní adresu. Anonymní stížnosti se šetří pouze, pokud jsou adresné a konkrétní. Na šetření se vztahují postupy uvedené v pravidlech s tím, že vzhledem k anonymitě stěžovatele příslušné odbory výsledek šetření pouze založí do spisu a kopii zašlou na vědomí evidenčnímu místu stížností.
Citace je z Pravidel pro přijímání a vyřizování petic a stížností moravskoslezského kraje.
Pikantní na tom ovšem je, že zrovna byl vyhlášen na místo Ing. Šromkové konkurz.
Celá situace má ještě jeden podtext. Zástupkyni Ing. Šromkové na škole je " Mgr. Koutná, manželka zastupitele (také z Volím Orlovou) Mgr. Koutného. Z mé strany bych chtěl paní magistru podpořit a vyzvat ji, ať se do konkurzu přihlásí.

Chtělo by si připomenout jedno známé přísloví: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Ing. Šromková si stěžovala na ministerstvo financí a posílala na město kontroly. Teď bude kontrolovaná ona. Co si o ní pomyslí třeba rodiče studentů, kteří navštěvují „její“ školu, pokud bude stížnost oprávněná?
Není tedy zarážející proč děsně vypočítavý Kocur tuto, teď již aféru, vytáhl na světlo denní?
Článek byl přečten 2305×, komentářů (1) nových (1)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik