Náhradní banner

Mají hodně, ale chtějí ještě více

19. 1. 2012;

První týdny nového roku máme za sebou. Bilancování minulých 365 dní někdo provedl, někdo ne, výsledek je asi stejný: co se stalo nejde změnit. Budoucnost však přece jen můžeme ovlivnit.

Někdo v Orlové se v posledních týdnech minulého roku nevěnoval svátkům, ale něčemu jinému. Ten někdo chce být starostou, další skupina osob, si myslí, že je třeba město vyvést z marastu, ve kterém je. Vyvrcholení snahy těchto „aktivistů“ se projevilo vylepením hanlivých samolepek, např. na vchodových dveřích paneláků. Text, který obsahují, hrubým způsobem uráží tam vyjmenované osoby z vedení města. Lidem, kteří to dělají samozřejmě jde o to, aby se sami dostali na místa těch, kteří se stali terčem jejich slaboduchého útoku. Případ řeší policie, vyzývám všechny, kteří by mohli přispět k odhalení těchto osob, aby podali svědectví.

Městem kolují zasvěcené informace, kdo za tím může stát (v podstatě jméno toho člověka je veřejným tajemstvím). Posuďte sami, zda mohou být pravdivé:

Několik lidí z nejmenované politické strany chce v Orlové uskutečnit převrat, odvolat vedení města a radu a obsadit tyto pozice sami sebou. Nejsilnější (početně, nikoliv významově) opozice - hnutí VO - v tomto hraje klíčovou úlohu společníka, další zastupitelé se připojí také. Byly vybrány osoby, které budou nově ve vedení města (počet místostarostů se zvýší na 3) a rozdaly se také další, méně významné funkce.

Z taktických důvodů nebudu prozrazovat, kdo v radě má zůstat.

Připomeňme si, že tentýž iniciátor do posledního večera před volbami (vedení města a rady v roce 2010) udržoval VO v přesvědčení, že své spolustraníky zradí a starostou už ten bývalý nebude a VO jako protihodnotu za podporu získá významné posty. Dopadlo to ale jinak. Odpadlíci si uvědomili, že bližší je jim košile než kabát, spojence zradili a udělali na ně dlouhý nos.

Potupa VO trvala do chvíle, než z tehdejší koalice odstoupili Nezávislí a jedno místo v radě se uvolnilo. Okamžitě reagovali pokusem získat ho pro sebe. Orlovou souběžně prolétla zpráva, že do rady půjde zástupce Zemanovců. Ti, jak se pamatujeme, údajně skupovali v Porubě volební hlasy, což – zdůrazňuji (kdyby někdo chtěl na mně trestně oznamovat) nebylo nikým prokazáno. Také se nezjistilo, kdo jim udělal a zaplatil, zrovna v Orlové, tak bezvadnou předvolební kampaň.

Pokud mne někdo zase napadne (fyzicky nebo slovně) bude to znamenat, že se k výše uvedenému hlásí. Jeho jméno vám pak samozřejmě prozradím.

Politici, kteří se podílejí na takovém jednání měli by být veřejně usvědčeni z toho, že nedodržují základní demokratické principy, ačkoliv se k nim předtím zavázali. Chybí jim MORÁLNÍ ODPOVĚDNOST.
Takovým lidem nemůže být svěřena POLITICKÁ ODPOVĚDNOST, občané takové politiky by neměli příště volit. Politická strana, s jejímž programem politik kandidoval a který nyní evidentně porušil, měla by dle VNITROSTRANICKÉ ODPOVĚDNOSTI svého člena potrestat, v tomto případě, kdy se dopustil závažného pochybení, ho i vyloučit, aby nepoškozoval její myšlenkovou platformu.
Článek byl přečten 2457×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik