Náhradní banner

Co nám VO naordinují teď ?

15. 12. 2011;

Hnutí Volím Orlovou (VO) jako nováček vtrhlo do veřejného života, všechno zkritizovalo (a v kritice pokračuje) a jako cíl si dalo jasnozřivě rozkrýt všechen šlendrián a korupci, která na městě, podle nich, existuje. Jako řešení nabídlo otřepané fráze, za kterými, jak se ukázalo, se skrývaly větší či menší ambice zařídit si individuální politickou kariéru.
Připomeňme si, že VO se do politiky dostalo, dle mého názoru, podvodem na občanech, kdy více méně slibovalo: nemocnici si vzít nedáme. Už dávno víme, že toto hnutí bylo jen nic neznamenajícím (v kontextu s vlastníkem nemocnice) partnerem, který blafoval a občany zmátl. Předpokládám, že si toho ti, kteří v dobré víře podepisovali petici, která dopomohla hnutí ke vzniku, již dostatečně všimli.
Představitelé hnutí VO projevují ve svém konání velmi malý respekt k jakémukoli řádu, pravidlům. Konstantně se snaží je obcházet, nalézat fígle a kličky, kterými by „úspěli“. Posledním příkladem budiž jejich arogantní reakce na dopis JUDr. Luky.
Charakterním znakem činnosti VO je snaha zostudit jiné, přitom paradoxně si nepřipouštějí, že jsou to oni, kteří mají a dělají si OSTUDU. Ve výše uvedeném dopise se objevila i tato věta: Jakto že se do ZM nedostaly materiály, které byly evidentně odevzdány na podatelnu? (doslovná citace)
Vysvětlení je jednoduché: existují termíny, ve kterých je možno materiály úředníkům, připravujícím zasedání, předat. Jak jsem si ověřil, tento postup nebyl dodržen (materiály VO byly odevzdány pozdě). Pozdě býcha honit.

Iniciativa VO je problematická, její autoři se snaží pouze hrubým populismem rozšířit sféru svého vlivu, který viditelně slábne. Ztracejí dech i místa ve výborech a pracovních skupinách a navíc někteří jejich představitelé zabředli do smrdutého bahna vyhřezajícího z (všem známého) místa, které, trochu přemýšlející,jedinec obejde. Původně zřejmě vážně míněnou iniciativu tyto osoby zdiskreditovaly ke škodě těch ostatních.
Šušká se, že znovu obnovili spolupráci s těmi, s kterými připravovali povolební puč, na základě kterého měli získat vládu nad městem a který jim nevyšel. Mají stejného komandanta, který je již jednou zradil, aby sám získal.
Chtěl bych jen na okraj poznamenat, že vás zájemců o funkce je víc, než funkcí samých. A jak vás znám, nespokojíte se s malým. Více starostů než jeden nemůže být, ani 3 místostarostové to nevyřeší. Teď není u „koryta“ většina z vás, co když potom to bude někdo z „kolegů“ a ne vy, kdo si polepší? To by vám mohlo vadit, ne?

A člověk by si řekl, že chtějí budovat a ne bořit.
Článek byl přečten 3569×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik