Náhradní banner

ZÁSUVNÝ MODUL KMENTÁŘŮ VYŽADUJE PARAMETR HREF aneb o tom, proč byla pracovní skupina IT (informační technologie) zrušena

30. 11. 2011;

Aniž bych byl někým pověřen (jde o můj názor), pokusím se čtenářům vysvětlit, proč se tak stalo. Je to pohled kritický, ale nikoliv nenávistný.

Není veřejným tajemstvím, že zřízení pracovní skupiny IT bylo velkým úspěchem a vítězstvím nad negramotnými (v této oblasti) zastupiteli. Plamenné projevy opozičních zastupitelů, jak zaostalý je způsob existence města, udělaly své, rada nebránila průchodu dobrému nápadu a pracovní skupina byla zřízena. Jenže vlajkovou loď hnutí Volím Orlovou rada teď potopila. Proč?

Začnu od toho, že členové rady města jsou také lidé a prostě potřebují vědět, jestli skupina IT má nějakou vizi a perspektivu řešení toho, co bylo nastíněno. Nastal čas konfrontace slov a činů. Hnutí Volím Orlovou deklarovalo, při snažení o vzniku komise, že se dočkáme téměř zázraků. Skutečnost je ovšem taková, že skupina pod vedením Macury nebyla schopna POSKYTNOUT téměř nic.

Dnes již bývalý předseda zveřejnil na stránkách hnutí Volím Orlovou tento text:
Pracovni skupina byla zrušena bez udání jakéhokoliv důvodu Radou města dne 23.11.2011. Děkujeme všem, kteří naše stránky sledovali a kteří se aktivně podíleli na práci naší skupiny. Tento web se rušit nebude. V případě, že nějaké příští vedení města bude projevovat zájem o to, aby se rozvíjelo IT města Orlové, elektronická komunikace s občany s kvalitními a dostupnými informacemi na webu, budeme v práci pokračovat.
(zdroj)


Z tohoto vyjádření je vidět, že Macura dodnes nepochopil, co se od něho očekávalo. Byl tak nadšený sám sebou, že nezpozoroval, že není ve vesmíru sám. Možná je to dobrý odborník , ale na tom, co ukázal je vidět, že nemá žádnou schopnost vést ani řídit skupinu osob. Kousal do ruky, která mu sypala do misky. (Když už nic jiného, tak prezentovat se jako předseda IT pracovní skupiny ve středně velkém městě není k zahození.) Jeho zkušenosti se ukázaly pro tuto práci jako nedostatečné. Ačkoli vyzýval k diskusi, sám nebyl schopen jí vést, nemá komunikační schopností, neuměl akceptovat jiné názory a zařadit návrhy členů skupiny na program jednání. Postrádám u něho schopnost rozhodovací činnosti – v jeho vyjádřeních nenajdeme žádnou posloupnost, cíl a návaznost. Kolotoč zbytečných slov. Nebýt tajemníka komise nebyl by pravděpodobně schopen sepsát smysluplný zápis z jednání skupiny. Dokazuje to např. doklad, který vyhotovil sám osobně: zpráva o činnosti skupiny za první pololetí 2011 je směsicí neučesaných minisdělení nevypovidajících o ničem.

Pan Macura, zřejmě opojen nadšenými výkřiky svých kamarádů (hlavně zastupitelů za VO), přiřadil činnost IT skupiny politickému hnutí Volím Orlovou, kde nakonec informace o činnosti skupiny zveřejňoval. Zprivatizoval si ji a stal se jejím samovládcem. V podstatě ignoroval jednací řád pracovních skupin a ve své nechápavosti udělal ze sebe ublížence:
Na pracovní skupině IT jsme se dohodli, že přesuneme weby naší skupiny mimo oficiální doménu města. Zaznamenali jsme totiž nějaké stížnosti, že nevyjadřují osobní postoje města a neni vyřešena zodpovědnost za jejich obsah. Jeden z názorů byl také ten, že jako pracovní skupina RM bychom neměli zveřeňovat žádné informace. Ikdyž můj osobní názor je, že všechny komise by měly mít svůj web, všechny pod doménou města s otevřenými zápisy, zřejmě bude v Orlové ještě hodně dlouho trvat, než si tento názor osvojí i vedení . Nová adresa našeho (tedy již neoficiálního) webu je tedy http://it.volimorlovou.cz/ Lukáš Macura

Je evidentní, že Macura si popletl, že své aktivity, které byly spíše politického charakteru, nemůže uplatňovat prostřednictvím pracovní skupiny. Příkladem jeho tvrdošíjného setrvávání na nesprávném, chybném a vadném vyhodnocení svých ambicí budiž případ, který sám nazval Nemoznost vyjadrit se k novele jednaciho radu
(pozn.: p. Macura je zřejmě čistokrevný purista, který odmítá psát česky, jeho texty jsou tedy bez háčků a čárek - jde o výňatky z mailové korespondence)

Macura: jako vedouci pracovni skupiny pro IT zadam o zaslani editovatelne verze dokumentu "Jednaci rad ZM". Chceme do nej jako IT komise zapracovat zmeny a predlozit rade upravy z duvodu nakupu hlasovaciho zarizeni. K tomu je PDF na webu nepouzitelne.

Město: Aktualizace "Jednacího řádu ZM", v souvislosti s nákupem hlasovacího zařízení, je již připravena k projednání na RM. Tyto aktualizace předkládá odbor správy úřadu, který to má v pracovní náplni odboru. K aktualizaci se budou postupně vyjadřovat členové RM a ZM v jejichž kompetenci je upravovat a schvalovat JŘ orgánu jehož jsou členy.
Pracovní skupina pro IT je pracovní skupinou RM a není jejím úkolem upravovat jednací řády orgánů města, pokud ji to není těmito orgány uloženo.


Macura: Pokud v novem radu nebudou zohledneny vsechny veci tak, aby hlasovani bylo jmenne a zpetne verejne na webu (integracni vzaby na IS, elektronicka komunikace s obcanem), pak nakup hlasovaciho zarizeni jsou jen vyhozene penize. A vyjadrovat se jako pracovni skupina RM k finalnimu uz schvalenemu dokumentu tak nejak ztraci smysl.

Město: Materiály, které jsou připraveny k projednání v RM nejsou, v souladu s platnou legislativou, přístupné k nahlížení a připomínkování nikomu mimo členy RM a případné orgány, které RM pověřila nebo jim, v souvislosti s jejich přípravou, uložila úkol. V případě vaší pracovní skupiny se tak nestalo a nejste tedy ogánem, který by mohl jakokoliv zasahovat do přípravy tohoto materiálu.
Jednací řád ZM řeší problematiku organizačních a procesních náležitostí jednání ZM a je tedy pouze v kompetenci členů ZM se k těmto otázkám vyjadřovat.
Hlasovací zařízení, tak jak bylo členy ZM požadováno, nebude integrováno do IS MěÚ a nemá význam pro elektronickou komunikaci s občanem.
Pokud se členové ZM rozhodnou, že bude výsledek hlasování zveřejňován jakýmkoliv způsobem na www stránkách města, je to pouze jejich rozhodnutí.


Z výše uvedené komunikace jasně vyplývá, že expert hnutí VO byl a je, jak se říká, mimo mísu. A že to nikdy nepochopí svědčí na začátku uvedený text, ve kterém se dušuje: Tento web se rušit nebude.

Macura jako vedoucí kradl čas ostatním členům skupiny tím, že nebyl schopen formulovat žáden solidní výstup. Dokázal si pouze stěžovat. Nenabídl nic, co by mělo hlavu a patu. Ignoroval náznaky o tom, že není až tak skvělý.

Ukázalo se, že zatímco Macura přešlapoval na místě, soustředěn na své mindráky, město nečekalo a zařídilo se podle sebe. Taková IT skupina opravdu není potřebná.
pozn.: To je vysvědčení pro vedoucího, nikoliv ostatní členy pracovní skupiny. Kdo Macuru zná, neumí si pravděpodobně představit, že by chtěl slyšet něco jiného, než svůj hlas.

Titul článku jsem si bez dovolení vypůjčil ze stránek, které Macura rediguje. Tato věta ovšem velmi přesně vystihuje, jaké to s ním je.
Článek byl přečten 2601×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik