Náhradní banner

Všechno letí co má peří

29. 11. 2011;

Pokud to někomu uniklo, začal ADVENT. O co přesně jde, najdete na internetu, ale v podstatě je to doba přípravy na Vánoce. Advent končí západem slunce na Štědrý večer. V současnosti se jednotlivé adventní neděle označují jako železná, bronzová, stříbrná a zlatá. Toto označení je čistě komerční a nemá nic společného s křesťanskou tradicí. Je to obchodní pojetí Vánoc a způsob, jak podpořit lidí v nakupování vánočních dárků a potravin. Nejdál v tomto směru zašlo Tesco, nabízí adventní uherák. Do předvánočních nákupů razantně zasáhl havířovský Globus, náš nový soused. Je někdo, kdo tam ještě nezajel?

Lidé by se aspoň v době adventu měli chovat k sobě pěkně a nepronásledovat se vzájemně. To platí i o některých našich (malých) místních politicích, kteří hledají na druhých (větších) vši. Např. ze zdi jedné významné orlovské školy se ozývá o půlnoci: Není možné, abychom na toho starostu něco nenašli.

Hezky to např. myslí třeba dlouholetý pionýr Mgr. Chlubna, který zasadil poblíž telefonní ústředny Pamateční strom Anežky České. Byla to velká sláva, kterou zaštítil místostarosta Koláček. Dokument je k vidění zde.

Jiný místostarosta Mojžíšek by mohl být skokanem roku. Vyhrál cizími nohami 15 utkání, jeho fotbalový klub přezimuje na 1.místě divize. Takto se slouží občanům! Popularita předsedy Slavie vzrostla ještě výše než čerstvě zasazený strom. Ale nejen fotbalem je tento pohodový občan města živ, jak se přesvědčíte dále.

Třetího místostarostu nemáme, ale máme bývalého místostarostu. Sliwka společně s kolektivem mu nakloněných pozval na člena Česko-indické obchodní komory televizi, aby ho zostudila a odhalila jeho špinavé praktiky. Přikázalo mu to svědomí, podle kterého nemůže nechat občany napospas hrozicímu nebezpečí. Byl to už druhý nájezd reportérské branže na ubytovnu Ing. Viveka Ojhu. Ten první je popsán v posledních ON, reportáž z tohoto shlédnete tady. Klikněte na Lidé se obávají nové ubytovny.
Nevím, kdo to zařídil, ale určitě jste si všimli:
- Sliwkova věta je úmyslně ponechána tak, aby bylo vidět, že jde o ránu z milosti
- místo Kocura a Kubalové (zřejmě neuměli dostatečně průkazně zahrát své rozhořčení) dostala prostor (a to několikrát) statistka (ale výborná!!) najatá městem,
- nejvíce místa na obrazovce zabírá (to je ono) první místostarosta Mojžíšek

Dobře míněný pokus o likvidaci ubytovny prozatím nevyšel, možná je to tím, že moderátorka regionálních zpráv " Šárka (Bednářová) je bývalou účitelskou kolegyni Radka (Mojžíška) a ze své pozice šefrédaktorky Redakce zpravodajství si může dovolit hodně!

Na závěr jedno překvapení!
Bývaly předseda Osadního výboru Zimný důl, nyní předseda sdružení Orlovák, získal zřejmě pokoutně, jako satisfakci za újmu, ke které došel, melouch. Je totiž denně viděn, jak kolem 8. hodiny vchází do budovy Městského úřadu. Předpokládám, že jako vždy iniciativno-aktivní finanční výbor, pod vedením vážené ředitelky Šromkové, zahájí neprodleně finanční kontrolu, aby předložil zastupitelstvu, kolik Lapšanský, za svou přítomnost v nějaké kanceláři, bere.
Článek byl přečten 1996×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik