Náhradní banner

Na nějakou dobu ZAVŘENO

10. 11. 2011;

(možná někomu pukne hlava)

Psychiatr Cyril Höschl se kdysi zabýval internetovými diskusemi a snažil se definovat, proč vypadají tak, jak vypadají, a takto popsal diskutující: "Mají v sobě naštosovanou bezmeznou žlučovitou závist vůči vzdělanějším, chytřejším, úspěšnějším a bohatším. Mají vztek na ty, kdož jsou spokojeni. Nejraději by je roztrhali na kusy. A protože jinak nedokážou, vyřizují si to s nimi v otevřených anonymních diskusích…"

Komentáře některých čtenářů k mým článkům vypovídají mnohé o úrovni jejich kultury. Jejich primitivizmus začíná v nepochopení, že se jedná o soukromé stránky a končí tím, že se dožadují, aby si mohli na mně plivnout (protestují, že jim jejich příspěvky mažu nebo nepovoluji diskuse). Mohou urážet druhé a vylévat si zlost bez obav, že by je někdo mohl konfrontovat jako konkrétní osoby. Mohou mě kádrovat, pomlouvat a šířit nepravdivé informace, aniž by jim hrozilo velké nebezpečí, že se budu bránit.

Je v tom kus zbabělosti a intelektuální mizerie. Zbabělosti proto, že mnoho z diskutujících by se pod své názory z různých důvodů neodvážilo podepsat. Intelektuální mizerie proto, že skutečná polemika vyžaduje argumenty a věcnost.

V poslední době se objevila osoba, která je posedlá vůči mně jednostranným fanatismem. Vadím ji do té míry, že se ve své agresivitě a sprostotě nekontroluje a už vůbec nechápe v jaké mentální žumpě žije. Jde o zoufalce, kterému dochází dech.

Po celou dobu existence těchto stránek, a je tomu 10 let, jsem zveřejňoval své názory na různé věci. Málokdy, v mizivém procentu, se ten, kdo poslal nějaký příspěvek, podepsal svým pravým jménem, protože nechtěl zůstat anonymní. Mně nevadí, že jsem kritizován, jsem přece kritický k názorům druhých také, ale čekám, že se budou vést polemiky normálně. Kritika dává smysl pouze tehdy, je-li adresná, neanonymní, a je-li její autor připraven o svých názorech diskutovat a nést si za ně odpovědnost. To se tady neděje.

odkaz na rok 2006
Článek byl přečten 2114×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik