Náhradní banner

Mám volnou vstupenku

8. 11. 2011;

Zdá se, že se situace kolem odchodu II. hokejové ligy z Orlové uklidnila, pracovní skupina k tomuto problému byla rozpuštěna, nové vedení hokejového klubu dostane nějaké peníze z dotace města dopředu. Prezident klubu Daniel Marosz ujišťuje, že je vše v pořádku, diváků údajně chodí na zápasy dokonce více, teď na krajský přebor, než minulé roky na vyšší soutěž.
Podle usnesení zastupitelstva (pokud chce klub nadále přijímat od města dotace) má město mít ve výboru HC Orlová své zástupce a to tak, aby tvořili většinu. Zastupitelé schválili doporučení rady města přijmout nutné kroky ke stabilizaci situace v hokejovém klubu a za město delegovali do volby do výkonného výboru orlovského hokejového klubu následující kandidáty: Ing. Radomíra Podjukla, Bc. Martina Klča, Ing. Radima Gabzdyla, Mgr. Miroslava Chlubnu a Ladislava Vicherka. President klubu Marosz toto usnesení nějakou dobu ignoroval (vymlouval se např., že někteří navrhováni neumí bruslit), nakonec je situace údajně již vyřešena (byli vybráni Podjukl, Klčo, Gabzdyl), na webových stránkách to však uvedeno není.
Zastupitelstvo současně uložilo zástupcům města Orlové ve výkonném výboru orlovského hokejového klubu realizovat doporučení Rady města Orlové a pravidelně informovat Zastupitelstvo města Orlové o situaci v hokejovém klubu.

Téměř se zapomenulo na to, jak bývalý president Víteček na zastupitelstvu mlžil, jak si vymýšlel a za jakých podmínek „vzal“ Orlové hokejovou licenci pro II. ligu. Byl jsem občany Orlové vícekrát upozorněn na to, že právě nový výbor by se měl postarat o to, aby nedávné působení Vítečka bylo řádně a podrobně vyšetřeno. Nevím, kdo ještě ze současného výboru byl v minulém, ale docela jistě to byla Pavla Herzánová. Je tedy nanejvýš zajímavé, jaké důvěry teď požívá, když podle provedených kontrol ze strany města, se ledacos v klubu dělalo špatně a Herzánová byla (a pravděpodobně ještě je) účetní. Mluví se také o tom, že výbor při projednávání licence „byl podplacen“ (hovorově řečeno), aby Vítečkovi vyhověl. Předpokládám, že existují lidé, kteří ve výboru byli a nehlasovali pro tyto změny, které upekl Víteček a jsou ochotni to potvrdit.

Působení Vítečka se dá odhadnout s listin, které nalezneme na internetu. Vyplývá z nich, že byl z Karviné vyhozen (aspoň ze statutárních orgánů). Co asi teď dělá? Náhled jak šel čas je možné získat tady.

Noví členové výboru by měli požadovat:
- předložení dokladů svědčících o převedení licence 2.ligy z HC Orlová na jiný subjekt a zkontrolovat, zda nedošlo k porušení zákona
- doklad o tom, kdo (a kolik) přijal peníze za propůjčení licence, jak vypadá smlouva o tomto propůjčení
- předložení celkového účetnictví za poslední tři roky za účelem zjištění, kam byly směrovány finanční prostředky města (dotace)
- kontrolu účetnictví klubu z hlediska dodržování zákonů
- zprávu, jak je nakladáno s příspěvky rodičů dětí – hokejistů (klubových i na broušení bruslí)
- předložení manažérských a trenérských smluv
- vysvětlení, jaké byly majetkové poměry v HC, v souvislostí s ekonomickou činnosti Vítečka a propojením s jeho vlastním sdružením

Lze předpokládat, že takovým požadavkům se bude nynější předseda bránit a bude se vymlouvat na všelico. Jinak by totiž tyto sporné otázky sám vyřešil a zastupitelům dávno předložil. Místo toho dělá mrtvého brouka a tváří se, že nechápe, oč tu jde.
Článek byl přečten 2256×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik