Náhradní banner

DOPAROMA!!!!

27. 10. 2011;

Toto slovenské citoslovce , které není nutné překládat do češtiny, mne napadlo, když jsem si přečetl dnešní (27.102011) Mladou frontu dnes.
Specialistka na Orlovou, redaktorka Petra Bartíková, avízuje svůj článek (Zájmy lidí ze Zimného dolu bude hájit nový osadní výbor) obrovským nadpisem. Hned v preambuli cituje nepohasínající mediální hvězdu našeho města Radima Lapšanského a pak, v samotném textu, se ještě několikrát vrací k jeho „pravdám“, které nijak nekomentuje, ač by měla.
Bartíková je zkušená redaktorka a potřebuje, aby se její články zveřejňovaly. Je to její živobytí. Dobře ví, že kritika vedení (obce, firmy, nemocnice) se bude dobře číst. Na to, aby se nad tím, co píše, zamyslela, nemá už ale čas. Články vyrábí profesionálně na běžícím pásu.
Kromě nesporných faktů uvádí totiž také polopravdy. Například to, že jednostranně zdůrazňuje potřebu „obnovení osady“ a oživení Zimného Dolu. Jakoby šlo o zapadlou vesnicí z doby první republiky a k tomu ještě na východě. Jakoby šlo opravdu o „periferii“ , kde lišky dávají dobrou noc. Pokud se Zimným Dolem prošla nebo aspoň projela, nemohla si nevšimnout, jaké výstavní rodinné domy jsou tam k vidění, obvykle s bazény na zahradě, pergolami a garážemi. A jde nejen o opravené starší domy ale i o novostavby! Nechce se věřit, že by tamní obyvatelé trpěli takovou nouzi a nedostatky, jak se článek snaží čtenářům vnutit.

Jak k tomu přijdeme my, z jiných okrajových částí města? Také chceme, aby se o nás psalo! Je to asi proto, že nemáme svého Lapšanského, aby si nás Bartíková všimla. Mohla by se nás potom zeptat, jestli i nám něco vadí. Například my v Porubě, v části, která hraničí s Rychvaldem, nemáme školu za humny, do obchodů musíme jezdit daleko po úzkých a rozbitých cestách bez chodníků a město neinvestuje do ničeho, co by nám zlepšilo život a zavíráme se před zloději. Kanalizaci také nemáme a děti si nemají kde hrát.
Na rozdíl od Bartíkové a Lapšanského ale chápeme, že je to tak a že jsou určité priority, které se realizují postupně, že existuje rozpočet města, který se schvaluje, že nejde o žádné rozhodnutí rady města ve smyslu: Tak my tomu Zimnému Dolu nic nedáme.

Že mnozí obyvatelé kritizovali, že peníze z OKD radní města používali na opravy chodníků v centru Orlové? Je zajímavé, že nepřišla petice, která by chtěla Lapšanského zpět do osadního výboru, když tak bojoval o zájmy „svých“ občanů, ale naopak, přibližně 200 z nich chtělo změnu a podepsalo se, že chtějí někoho jiného. To redaktorku, pídící se po bulvárních zprávách, nezajímá.

Pokud by nový osadní výbor navázal na "práci" Lapšanského, bylo by to nepochopitelné. Chce přece pracovat jinak. Doufejme, že se v Zimném Dole obrní proti pokračujícím destruktivním chováním bývalých členů osadního výboru. Chce to čas.
Článek byl přečten 3207×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik