Náhradní banner

Spokojený zastupitel

13. 10. 2011;

Tak si zkus představit, jaké to bude, když přijdeš večer domů ze zastupitelstva. Venku je už tma (zastupitelstvo se konalo odpoledne dle tvé vůle), byt je prázdný, nikdo tu na tebe zrovna nečeká s večeří. Je tu sice klid, můžeš si tady dělat, co se ti zlíbí, ale ....

Jsi unavený, a tak si dáš příjemnou sprchu nebo vlezeš do vany, nevím, zda máš jedno, druhé nebo obojí. Letmo si uvědomuješ, že jsi sice nedosáhl svého, ale ty víš, že nepřestaneš. V tom zaslechneš urputně zvonící mobil, který sis nechal v obýváku. Všeho necháš a vyběhneš rychle z koupelny.

Myslíš si, že je to telefonát od přítelkyně a téměř se ti zdá že už slyšíš Jsi tam Petře? Jsem zrovna ve vaně… myslela jsem na Tebe , téměř se ti zdá, že poznáváš hlas jedné své nádherné známé, po které jsi vždycky toužil, ale ne, ne, je to jen hlas tvého obdivovatele, kterého jsi uhranul svými příspěvky. Chce si povídat o tvých interpelacích.

Uvědomuješ si, že se Ti vlastně nikam až tak moc nechce, ale vidina, že existuje někdo, kdo bude vnímat tvoje poznámky, poslouchat vzrušující líčení tvých vystoupení, nápady, které se ti honí hlavou, někdo, s kým si budeš vyměňovat své pocity, říkat mu, jak se ti líbí zvedat ruku, jak to máš rád slyšet sám sebe, jak chceš, aby si je všechny ovládal a řídil. Necháš se zcela pohltit tou představou a jdeš si užít společné fantazie, až do výbuchu ve slastné extázi, ve které jsi vítězem příštích voleb.


Zastupitelé z tzv. opozice podali na minulém zastupitelstvu dohromady 19 interpelací. Z hnutí Volím Orlovou Kocur (10), Kubalová (2), Šromková(1), z TOP 09 Šajar (1), z ODS Sliwka(4) a z Nezávislých Kafka (1).
Odpovědi na tyto interpelace jsou zaznamenané na 32 stránkách formátu A4. Pro 35 zastupitelů jde potom o 1.120 stránek. I když část zastupitelů materiály pro jednání dostává elektronicky, pořád jde o stohy papíru.

Hnutí VO na svých internetových stránkách má slogan: Chceme Orlovou otevřenou, efektivní a hospodárnou. Vodu kážou, víno pijí.

Všechny interpelace, které byly vzneseny, se mohly vyřídit mimo zastupitelstvo, buď tak, že dotyčný navštíví úřad anebo pošle dotaz mailem. Takový způsob zastupitelské práce je ovšem výše vyjmenovaným cizí. Vesměs jde o soukromé zvědavosti dotyčných, které nemají nic společného s veřejným zájmem, který by měli prezentovat. Někteří z nich jsou pravděpodobně, v době mimo konání zastupitelstev, tak bezvýznamní, že potřebují na sebe upozornit. Dodává jim to pocit, že se vznášejí nad ostatními a že budou, za takové mrhání časem úředníků a veřejnými penězi, velebeni. Jsou to přitom jen vrtáci, kteří si nevidí na špičku nosu, bohužel.
Článek byl přečten 2099×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik