Náhradní banner

Orlovské panoptikum

3. 10. 2011;

inspirováno článkem v ON ze dne 23.9.2011, str.7

Někteří občané našeho města jsou občany lepšími než ostatní, akorát, že jsou jimi jen podle svého vlastního hodnocení a vystupování. Tváří se a chovají tak, jakoby měli certifikát (přinejmenším z EU) na rozum. Oplývají moudrostmi, kterými poučují druhé, zatímco sami se poučit nedají. Jejich nápady jsou vysoce originální a to až tak dalece, že jsou k ničemu. Pravidelně přispívají do místního tisku, ale z článků, které produkují, jsou chytří jenom oni. Dosáhli dokonalosti v tom, že mnoha slovy neřeknou vůbec nic. Tváří se velmi důležitě a vytrvale nabádají občany ke zlepšení přístupu k veřejnému životu, a to jedině podle jejich receptů. Místo rozumu šermují pojmy, které při vší snaze nejde pochopit. Jsou to novodobí stachanovci (ti používali speciálně upravené, zvětšené, lopaty, aby tím kompenzovali nedostatky moderní techniky).
Když tedy dosáhli vrcholu svého celoživotního snažení (i když se samozřejmě můžeme dočkat dalších převratných objevů), zaslouží si, abychom jejich snahu ocenili.
Za dlouhodobé originální působení ve veřejném životě (životopisy dotyčných si najděte sami) si tito - taškář a filuta - zaslouží, abychom kvůli nim zřídili v Orlové WAX muzeum a jejich voskové figuríny umístili hned u vchodu.
Mohou na věky sloužit jako turistická atrakce.
PS. Pevně věřím, že tato myšlenka se ujme. V tomto případě jsem připraven, abych zvěčněn do vosku byl i já. Učinil jsem v tomto směru již potřebné přípravy a objednal si u umělce skicu, jak bych mohl vypadat. Předpokládám, že příslušná komise mě vybere a umístí v kabinetu nazvaném: Politik, který nejvíce škodil.
Článek byl přečten 2171×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik