Náhradní banner

ZÁHADA

27. 9. 2011;

V čem to asi bude, že se nedaří opravit výtok odpadů směrem od ul. Školní k lesoparku?
Již několikrát byli předvolávání odborníci, kterých profesí je umět „poznat“, proč, odkud a co kde „teče“. V tomto případě je to nemožné. Byl bych ovšem nerad, kdyby kritika za tyto nedostatky se snesla na hlavu zástupce MěÚ, který má tento případ na starosti. P. Bc. Bill, pokaždé, když je mnou kontaktován, velice rychle se do věcí vloží, ovšem nemůže, za to, že jde o fenomén, který nemá rozuzlení. Takový stav nejen obtěžuje, ale ohrožuje zdraví, zejména dětí.

Rozhořčeným občanům všelijakého věku, kteří něvěří, že takový šlendrián je možný, sděluji, že další pokus, aby se odhalila pravda, nyní probíhá:
Dobrý den pane Danělišyne,
dnes jsme spolu s p. Mackou (SmVaK) vizuálně kontrolovali šachty dešťové kanalizace, které vyusťují pod ZŠ Školní v Orlové-Lutyni. Bylo zjištěno, že přítok není ze splaškové kanalizace v majetku SmVaKu Ostrava, ale pravděpodobně z nějakého objektu, který je napojen na dešťovou kanalizaci. S ohledem na tuto skutečnost jsme se domluvili, že na základě objednávky provedeme prohlídku dešťové kanalizace od vyustí, až ke zdroji znečištění. Prohlídka by se měla realizovat v průběhu příštího týdne, ale pouze v případě, že nebude pršet. O výsledku Vás budeme dále informovat.
Bc. Milan Bill
vedoucí oddělení komunálních služeb
Městský úřad Orlová

Nám samozřejmě nezbývá, než optimistický věřit, že konečně dojde k nápravě.
Článek byl přečten 2052×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik