Náhradní banner

Dejme jim šanci: Zimný důl má talent

11. 9. 2011;

Čas uhání, jak se říká, mílovými kroky, za chvíli se dočkáme i kalendářního podzimu. Přiznám se, že se určitým způsobem těším, že léto končí. Letní parna prospívají hmyzu, který se letos, aspoň podle mých zkušeností, viditelně přemnožil, soudě zejména podle nebývalého počtu much, které obtěžují všude, kde se člověk vyskytne. Radost z toho mohou tak akorát mít majitelé drogerií. Na podzim se těším, protože s poklesem teplot, vyskyt těchto otravných existencí poklesne.

Vím, že nepůjde o nějakou vhodnou pararelu, ale míjející léto přineslo také zvýšenou aktivitu odvolaných členů Osadního výboru Zimný důl-Lazy, kteří se přetransformovali na občanské sdružení Orlovák a vydali poněkud kostrbaté, ale budiž, PROHLÁŠENÍ: občanské sdružení Orlovák odvolávající se na činnost odvolaných členů osadního výboru Zimný důl-Lazy - výboru ZM Orlová za období od 1. 11. 2007 do 29. 6. 2011 souhlasí s navázáním na tuto odvedenou práci a cíle, které nejsou v rozporu s cíli občanského sdružení Orlovák. Z jejich stránek jsem se dozvěděl, že kormidlo Orlováku drží – jak jinak - p. Lapšanský, k čemuž mu gratuluji. Tito (asi většinou stejní) lidé místo nějaké sebereflexe naopak stejně jako před transformaci „vyhrožují“, že Nehájí li naše zájmy ti, které jsme si k tomu zvolili - UMÍME TO I SAMI.
A to je druhý důvod, proč se těším, že přijde podzim (a sním i nové podněty).

Některé hospody šly s duchem času (pravda, ty nižší cenové kategorie) a k popelníkům na stolech přidaly Fliegen klatschen (plácačky) a ke stropu připevnily lepící obdélníkové pásky k hubení mouchy domácí (mucholapky), aby hostům ulevily. Oprostit se od negativistických neúnosností, jimiž bývalý předseda OV inzeroval své povýšené přesvědčení, že on všechno ví lépe, není tak jednoduché. Nás, kteří se způsobem fungování bývalého OV nesouhlasili, zachraňuje osud sám a má podobu příštích velkých činů výboru Orlováka. Pitoresknost, s kterou vkročil do dalšího období dává naději, že snad budeme mít od něho pokoj, neboť se zahltí, když ne administrativou, tak bojem proti nepříteli (viz ta shoda). Samozřejmě, že Orlovák bude vystupovat v diskusích na jednáních zastupitelstva - v takových případech bude možno (beztrestně) odejít ze sálu (na WC) - a bude psát a psát a psát.

Ta část opozice, kterou představují především VO, z TOP 09 ten, který chtěl být starostou, ale nestal se jím a z ODS čerstvý krajský zastupitel, bude pravděpodobně Orlováka podporovat jakýmkoliv způsobem. Tady je naděje, že je to unaví.

Při této jejich strategii by jsme se ale měli zeptat na to podstatné: slouží takto svým občanům, na které se tak často odvolávají? Jestliže někdo nevidí možnost kompromisu, měl by z politiky odejít, i kdyby měl ten nejlepší program na světě. Není možné totiž cokoli prosadit bez společenské dohody.
Zdá se, že zmizela schopnost spravovat město na základě jakési nepsané shody, že obecný zájem je hlavním cílem. Že se vládne prostřednictvím předvídatelných kroků a dohod, které přesahují program jedné strany a jedno volební období. Třeba naposled chování Nezávislých. Neptali se, jak to tedy uděláme, ale: proč jste to kvůli nám neudělali.
Článek byl přečten 2501×, komentářů (10) nových (10)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik