Náhradní banner

Navrhuji hnutí Volím Orlovou smír (a jiné zajímavosti)

24. 7. 2011;

Chladný víkend mi sice práci na zahradě nepřidal, ale přesto jsem nějak chtivě nesledoval politické „informace“, které novinami či internetem letěly, ale také negriloval ani neopekal párky či tekutě se občerstvoval. Až teď, v neděli večer, jsem se vyburcoval k tomu, zda bych nestvořil něco, čím bych „zaujal“ své čtenáře. Některé, jak mi říkají, někdy i pobavím.

Odvolaní členové Osadního výboru Zimný důl-Lazy napsali:
Z postoje politických stran ve vedení města Orlová, především mnohých členů ČSSD, KSČM a SNK ED je jasně patrná arogance moci a nezájem o opodstatněné požadavky a návrhy svých občanů. Jedná se o výsměch všem, kteří se zúčastnili voleb v tomto městě. Demokracie je založena mj. na dialogu, bohužel současní představitelé koaličních stran zastupitelstvu města Orlová umí pouze mocenskými prostředky prosazovat své partikulární zájmy a z pozice moci bránit jakýmkoli projevům opodstatněné nespokojenosti občanů města Orlová.
Dovolím si nesouhlasit.
Zaprvé. Jejich výkřik není na místě. Např. jsem osobně p. Lapšanskému navrhoval (aniž bych si hrál na někoho významného, ale když už se mnou chtěl mluvit)zvolit jiný způsob komunikace s městem, žádné návrhy však nepřijal a ani se nepokusil o něco jiného. Jeho praktiky nejsou žádným návrhem dialogu, ale jednostranným diktátem. Chce, aby se mu ve všem ustupovalo. Jinou alternativu zásadně neuznává. Bohužel, tuto jeho vlastnost využívají jiní k matení pojmů. Předpokládám, že marných pokusů domluvit se s ním bylo mnoho.
Zadruhé. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Tak to funguje odjakživa a ani OV ZD to nezmění.
Zatřetí. Prohlášení politbyra OV naznačuje, že se blíží atak, kterým ODVOLANÍ ČLENOVÉ VÝBORU zametou s těmi, kteří jim nefandili. Opravdu?

Rozpad koalice v Orlové vyvolal zájem nejen okresního tisku, ale i krajské mutace papírových novin DNES. Dříve spolu, nyní proti, každá strana hájí své. Rád bych přidal i svou hypotézu, proč se koalice rozpadla.
Chlubna, když souhlasil s členstvím v koalici, musel si uvědomovat, co takové bratrství přináší, a že nejde prosadit všechno hned a najednou. Natolik zas tak jednoduchý není. Tím, že souhlasil, že přijme místo radního, vzal snad na sebe i určitou míru loajality k ostatním radním a zastupitelům jejich dvacítky. Jenže stal se rychle nezvykle aktivním a více a více se vymykal tomu, co asi chtěli jiní. Někdo to charakterizoval tím běžným pojmem: neřízená střela.
Co v této situaci udělá ikona orlovských Nezávislých Kafka?? Proběhne mu mysli , dejme tomu, toto: Ten Chlubna se stane populárnějším než já! No není potom rozumnější zarazit mu ten jeho rozmach?

V sobotu někteří občané našeho města cíleně kupovali noviny. Nikoliv kvůli Lapšanskému, který má tu smůlu (nemyslím to ironicky), že opětovně jeho dům byl zasažen důlním otřesem. Byl v nich totiž článek pojednávajích o tom, že byl odsouzen zvrhlík, který v minulém roce nahnal orlovským občanům strach.

Závěrem se přiznám, že napsát zajímavý článek nebude pro mne od teď nijak lehké. „Konkurence“ nespí. Zcela originálně si počíná např., mnou sledované, hnutí Volím Orlovou. Konečně zareagovalo na moje "bulvární" informace, což je samo o sobě povzbuzením do další "práce". Ale abych si nemyslel o sobě bůhvíco, vracejí mi úder. Takže regulérní válka?
Opomenout vstupní vysvětlení Našli jsme pro vás na Internetu. Každý nechť si udělá obrázek... Upozorňujeme, že citujeme již dříve zveřejněný článek, ale osoby, které zde vystupují, jsou samozřejmě smyšlené. Jakákoliv podobnost s bulvárním internetovým orlovským plátkem je čistě náhodná! byl bych jako v Jiříkově vidění. A jaká to pocta označit mé milované (sic) orloviny tak významně! Odkaz na vtipný plagiát, odkaz na originál.
Tímto se ovšem vyjasňuje budoucnost. Reakce VO a jejich prohlášení Zastupitelé za Volím Orlovou, ihned po zastupitelstvu, na kterém bylo oznámeno Nezavislými vystoupení z koalice, sdělili, že NEMAJÍ o uvolněna místa ZÁJEM jinými slovy sděluje, že Kubalová mnou zveřejněný pokus provedla, ale akceptována nebyla. Přiznat se veřejně by bylo samozřejmě velkým ponížením, raději si vyšlápněme na toho, kdo nás nemá rád. Možná dá pokoj.
Ano, dám pokoj, ale napište na svých stránkách, že to, co jsem napsal, není pravda.
Článek byl přečten 2397×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik