Náhradní banner

Hnutí Volím Orlovou mlží a zamořuje orlovské ovzduší

20. 7. 2011;

Ekvilibristika, s jakou hnutí VO vysvětluje (co jiného jim zbývá) fakt, že je Kubalová podrazila, dávajíce si - bez souhlasu ostatních členů hnutí - protekční požadavek, aby se stala členkou rady města, neudivuje. VO manipuluje s tím, co by je mohlo ohrozit, bravurně. Stejně jako např. když hodili někde do koše archy s peticí za zachování nemocnice, i teď si myslí, že vše je v pořádku, když žádné chyby (neúspěchy) nepřiznají. Ale: kdo by je také přiznával, že?

V pořádku to samozřejmě není , to jenom Kubalové a spol. se zdá, že když je teď nikdo nepotrestá, tak se nic neděje.

Kalkulují ovšem dobře: těch, co čtou internet (rozuměj: moje stránky, na kterých zveřejňuji něco jiného, než si píšou sami o sobě) je ve srovnání s počtem občanů, kteří hnutí VO fandí, (ti, kteří je volili a podepsali se na petice, i na tu ještě před volbami) málo. Takže vlastě nikdo neví, že v jejich podání zastupování občana je jenom zdání. Ve skutečnosti je to vlastně boj o moc ve svůj vlastní prospěch.

Ano, NIC jim nehrozí. Na zastupitelstvu hrají svou roli utlačované opozice, aby měli o čem psát. V situaci, kdy většina lidí v Orlové má jiné starosti než sledovat nějaké půtky mezi opozicí a koalicí, není divu, že sami sobě uvěřili, že postupují správně. Uznávám, že i efektivně. Přišli na to, že cizí názory jsou jako bzučení mouchy.......

Pokud by veřejně Kubalovou morálně zmrskali a zvolili si nového předsedu, byli by sami proti sobě. Takže raději vyprodukují třeba takový text: “ nemíníme být pouze kritizující opozicí, ale jsme připraveni kdykoli se podílet na vedení města a tedy účinněji prosazovat politické cíle našeho hnutí!“

Cíle VO zvelebit Orlovou jsou ovšem pouze zástěrkou k tomu, jak se dostat k moci. Pamatujeme vystoupení P.K., když prohlásil, že je mu jedno s kým, ale jen aby byl v radě a že jestli mění názory, tak na tom nic není. Předtím byl tam, ale teď je tady.

Nepochybuji o tom, že Kocur je hlavním manipulátorem VO a že si myslí, že i v této situaci si poradí. Zašťiťuje se tím, že možnost doplnění rady „jen“ o jednoho radního není s jejich cílem slučitelné. (No nevím, co by dělal, kdyby Kubalovou přece jen do rady vzali. Ta by v tomto okamžiku zcela jistě všem ve VO graciózně zamávala.)

Přes pozornost a pečlivost, kterou vždy Kocur svým mediálním vystoupením věnuje, mohl přece jen trochu zpomalit, když deklaroval ochotu hnutí, s doposud kritizovanou na veškeré možné způsoby koalicí, spolupracovat.
Pokud měl na mysli blaho občanů, kterým by jejich doplněk ke koaliční dohodě měl zajistit lepší život, mohl napřed vyzvat ostatní opoziční strany k věcné debatě k nastalé situaci. Ale do toho se Kocurovi a Kubalové nechce (stejně to udělali po volbách).

Také by si mohli zrevidovat své znalostí a informace o "fungování" SMO, m.a.s.

Populizmus, prostředek k realizaci osobních zájmů. Takové je hnutí Volím Orlovou.

Článek byl přečten 2447×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik