Náhradní banner

Nevíte někdo, co je s peticí k nemocnici?

18. 4. 2011;

Jsem ten, který se nechal přemluvit k tomu, abych byl v petičním výboru PETICE na podporu zachování orlovské nemocnice.
Akce byla původně nasměrována na den 23.3.2011., kdy měl petiční výbor „navštívit“ jednání krajského zastupitelstva, jenže po „nepovedeném“ městském zastupitelstvu 21.3.2011, komunikace ze strany Volím Orlovou směrem k ostatním poněkud zvadla. Z reportáže p. Lapšanského jsme se mohli dozvědět, že dva členové petičního výboru přece jen v Ostravě byli, ale na vlastní pěst, ne, aby petici orlovských občanů hejtmanovi předali.

Byvše znepokojen, dotázal jsem se 7.4.2011 elektronicky předsedkyně hnutí VO, co s peticí je. Druhý den jsem byl pozván na schůzku k tomuto tématu (měla proběhnout 14.4.2011) a bylo mi, rovněž elektronicky, sděleno, že je 3201 podpisů. S ohledem na to, že jsem se schůzky nezúčastnil, čekal jsem, že se o tom, co se bude dít, dozvím. Pokud ne osobně, tak přinejmenším z médií, například. Bohužel, není tomu tak. Transformace nemocnic 1.4.2011 započata byla, Orlová však není, na rozdíl od jiných měst, vidět. Internetové stránky hnutí VO záhadně mlčí. Že není o petici zmínka bych pochopil, ale že vás občané hnutí nepozvali ani na fašiangovou zábavu?
Nejnověji Opava např. reaguje takto,a předtím odpor projevovali občané také.

Takže se veřejně ptám, a nejen za ty občany, kteří se v mé trafice na petiční listiny podepsali, jak s našimi podpisy naložíte?

Samozřejmě, že nejsem nadšen tím, že si budeme sdělovat informace takto.
Článek byl přečten 2025×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik