Náhradní banner

Co je s peticí o zachování nemocnice?

31. 3. 2011;

Ještě k pláči nad "zmařeným" zastupitelstvem (21.3.2011). Bylo předem jisté, že koalice program mimořádného zastupitelstva neschválí. Možná by se tak stalo, ale za jiných okolností (po lopatě řečeno: takový počin měl být projednán předem a měla být zjištěna stanoviska těch, kteří měli v rukou rozhodnutí). Takto šlo pouze o nerozumné gesto, ke kterému jsme se propůjčili. Za těchto okolností občany nepodvedla koalice, ale opozice. Což nemá nic společného s "bojem" o zachování nemocnice. Kdokoliv, při zdravých smyslech, mohl předvídat a předpokládat, že to, co Michalíkovi podstrčí Kocur, nebude přijato. Pokud mě někdo bude chtít usvědčit z toho, že jsem po prohrané bitvě nějak chytrý, tak moje svědomí je čisté. Tento názor jsem říkal nahlas, nebylo však v zájmu veliké pětky, aby mě poslechli.
Na okraj této války opozice s koalicí (a pořád probíhající petice, kdy petiční archy leží mj. u mně v trafice a čekají, jak bude s nimi naloženo) se s reorganizací naší nemocnice již začalo. Informují o tom např. Karvinský Deník nebo Zdravotnické noviny
Pro potěšení některých a rozhořčení druhých připomenu, že dodržuje se plán, o kterém na tomto neproběhlém zastupitelstvu mluvil starosta Michalík (že tedy půjde jen o 10 lůžek), když vysvětloval, co se děje. Samozřejmě, je to začátek, co bude dál, uvidíme.
Článek byl přečten 2323×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik