Náhradní banner

Dozvuky z únorového zastupitelstva a jiné drobnosti

6. 3. 2011;

O tom, jak zastupitelstvo zhodnotili komunisté píši na jiném místě, teď bych si dovolil být poněkud neskromný a s ohledem na rozporuplné dopady, které mělo moje krátké vystoupení v rozpravě ke zprávě o činnosti osadního výboru Výhoda, bych uvedl na pravou míru to, co jsem měl tehdy vlastně na mysli a co se pak stalo předmětem určité manipulace nesprávným směrem.
Napřed se podívejte se na stránky osadního výboru Zimný důl-Lazy, kde je o mém vystoupení diskutováno a můžete si poslechnout, co jsem to vlastně řekl.
Již na zastupitelstvu mne pochválil docent Kafka. Později neznámý redaktor Orlovských novin psal o mé vtipnosti. Oba však význam mého příspěvku nepochopili.
Máme ve městě dva osadní výbory, oba dva se potýkají (i když s velmi rozdílnými důsledky) s důlními vlivy. Při hodnocení jejich činnosti (bez známkování) se však jako lepší ukazuje Výhoda (pan Lapšanský ze Zimného dolu přestál dokonce pokus o svoje odvolání). Vím, čím to je: Ing. Bobrek (Výhoda) město chválí (ve stylu 70.let minulého století), p.Lapšanský město kritizuje (ve stylu současnosti). Někteří koaliční zastupitelé to asi těžce nesou a proto se tváří otraveně už tehdy, když p. Lapšanský zvedne ruku. Takže jsem na takový přístup upozornil a myslím si, že mělo by se především zaměřit ne na osoby, které o problému mluví, ale na samotnou věc, o které se v kritice mluví (píše).
V této souvislostí se "díky" článku v Karvinském deníku rozpoutala "kampaň – anketa", které cílem bylo samozřejmě dokázat jiným občanům Orlové, že občané Zimného dolu jsou zaprodanci, štváči, a rozvraceči a stavějí se proti naší společné budoucnosti na sídlišti (kde žije většina Orlováků). A pokud by někdo potřeboval dovysvětlení, stačí použít (při případné argumentaci) větu, kterou vyslovil starosta: Pokud jde o důlní vlivy, nic výrazného se tam teď neděje. A peníze potřebujeme v mnoha jiných částech města.
Předpokládám, že míra naštvanosti občanů Zimného dolů a Lazů poroste a ačkoliv většina z nich volila ČSSD a KSČM a Mojžíška také, teď svému osadnímu výboru pomohou.
V souvislostí s diskutovanou diskriminací se Zimnému dolu "vytýká", že kvůli nim (protože o to žádali) bude upravena křižovatka, kterou se k "nim" musí projet. Touto křižovatkou ovšem musí projet i neobčan Zimného dolu a její vyřešení bude přínosem kvalitě dopravy v Orlové, nikoliv jen vyřízení požadavku OV.

Nevím, jestli je to náhoda nebo už začínající zvyk, že Karvinský deník si vybírá ke zveřejnění kauzy, o kterých píši na těchto stránkách a za kterými víceméně stojím (tedy tak, že jsem dal podnět městu, aby se problémem zabývalo a sleduji, jak se věcí vyvíjejí).
V prvním případě jde o potíže občanů na Porubské ulici (více zde), ve druhém o výtok odpadních vod na sídlišti (můj článek). Je možné, že "tipy" o dění v Orlové Deník dostává z města od p. Cibulkové. Pro oba případy platí však, že nepadla nikdy zmínka, že jde v konečném důsledku o zastupitelskou aktivitu hnutí Město lidem (ani v Orlovských novinách, ani na městském internetu).

Přečtěte si reakci k pozměněnému rozhodnutí zastupitelstva o způsobu přidělení dotace bazénu Kaplička neziskové organizaci Přístav dětství.

Závěrem trochu optimizmu. Radujme se, že orlovská rodačka si vede v Evropě tak skvělé !
Článek byl přečten 2421×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik