Náhradní banner

O nemocnici a mladém komunistovi Záviškovi

Dan.;5. 3. 2011;

Blížící se "svátek MDŽ" signalizuje, že je tady co nevidět jaro a s ním všeobecné oživení, tedy nejen přírody. Týká se to např. i politiky. Po několikaměsíčním tápání se rýsuje cesta, kterou se dobudoucna vydá 15 opozičních zastupitelů. K dosavadní radosti vládnoucí koalice jsme totiž nebyli zatím nějak jednotni. Ty časy jsou však, jak se zdá, již minulostí. Impulsem pro naše první grémium byla situace kolem nemocnice a výstupem návrh starostovi města na svolání mimořádného jednání zastupitelstva. "Nesouhlasíme s návrhem krajského úřadu, aby se z nemocnice stala léčebna dlouhodobě nemocných. Svou vůli projevilo už loni na jaře 3 600 obyvatel podpisem petice za zachování zdravotní péče. Pokud kraj péči nezajistí, budeme usilovat o převod nemocnice do vlastnictví města."
Tiskové informace k tomuto tématu najdete v těchto odkazech:
Krajské nemocnice churaví
Zachrání malá města své nemocnice?
Stanovisko vedení města
Nemocnice protestují
Smráká se nad orlovskou nemocnici?

V úvodu jsem vzpomenul oživení. To nastalo i u místní KSČM, která na svých internetových stránkách zahájila v rubrice Aktuality z našeho města otevřený útok proti opozici. V blábolu , který podepsal René Závišek, projevují údiv nad tím, že opozice je neposlušná a neplazí se před 20 člennou koalicí. Komunistům, kteří celé minulé období naprosto neodpovědně jen mlčeli (protože byli bez funkcí) se zcela legální způsoby sdělit jiné názory zdají nekorektní. Můj návrh je tento: Zkuste se chovat jinak vy, pozvěte nás před jednáním zastupitelstva k diskusi o věcech, o kterých vždy předem víte, že si je - díky početní převaze hlasů - odsouhlasíte. Projevte nadhled a rozum, vždyť tu moc, kterou daváte ostentativně na odiv, nemusíte až tak bezohledně zneužívat. Nedivil bych se, kdybyste "prostestovali" proti argumentům, vám ale vadí osoby, které umí mluvit.
Článek, o kterém je tady řeč, obsahoval původně ještě další poznámky, a to k JUDr. Kocurovi a mně. Např. tam byla věta: "Komentovat pana Danělišyna, jehož činnost v zastupitelstvu je založena pouze na pomlouvání, házení špíny na ostatní a sbírání "orlovských drbů", je zbytečné." Nechal bych to být, mnohem horší věci jsem už zažil, ale protože jsem byl "našimi" kritizován, že nějak podezřelé (na zastupitelstvu) mlčím a dokonce hlasuji jinak, než by ostatní chtěli, přiznám se k tomu, že jsem mladého soudruha nazval drzým lhářem a požádal jsem ho, aby mi doložil to pomlouvání a házení špíny. Dozvěděl jsem se, že i on by mohl mne nazvat úplně stejně za věci, které někdy publikuji na svých orlovinách. Takže Závišek předemnou zachraňuje svět (ten orlovský, pochopitelně).
Vzhledem k tomu, že na signatáře článku jsem doposud špínu neházel a ani ho nepomlouval a dokonce jsem mu nešlápl ani na kuří oko(vůbec ho neznám, nevím co dělá a nevím, v jaké hierarchické partijní pozici se nachází), myslím si, že osobně neměl důvod mne dráždit a sám o sobě, by si to "nelajsnul". Chápu stranickou disciplínu a rozumím ji, takže jde zřejmě o slepou poslušnost těm, kteří ve mně vidí hrozbu (čeho?). Kdo by to tak mohl být? Strejda Koláček senior? No v minulosti jsem kritizoval, že do "jeho" Grácie dává město moc peněz, takže mne rád nemá, ale teď, když se tak pěkně postaral o Sasoňův mostek, ho musím chválit a dokonce mu předat poděkování, které jsem dostal od občanů z Porubské. Souseda ze Zátiší doktora Bernatíka o to nepodezřívám a ani magistru Klimeckou (ta mne tuším považuje za bezvýznamného). Koláček junior se ke mně chová sympaticky a slušně a myslím, že to nepředstírá. Mezi mými podezřelými tedy nakonec zůstávají dvě učitelky: bývalá (Pustelníková) a současná (Havrdlíková). Té první jsem lezl na nervy vždy, to ano, ale přes naše rozdílné přístupy k podstatě politické pravdy, měl jsem dojem, že nikdy nepotřebovala se do mně strefovat, jak např. to dělám já. S členkou rady mě sice pojí diskuse o dotacích týkajících se plávání s dětmi, ale nepovažoval bych to za důvod k tomu, aby si na mně zasedla. Takže jak je to? V kom se mýlím?
Nakonec to není důležité a souhlasím s tím, co jsem obdržel jako odpověď:
A myslet si o mě můžete co chcete,je to vaše věc...žijeme v demokratické společnosti.S pozdravem René Závišek
Článek byl přečten 2639×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik