Náhradní banner

O svícení veřejným osvětlením

22. 2. 2011;

V našem městě není proveden energetický audit veřejného osvětlení. Neví se, zda se někde svítí nehospodárně nebo naopak, někde světlo možná chybí. Mně osobně je trnem v oku prostranství soukromých garáží na Zátiší (naproti čističky), kde se svítí velmi pěkně a to z veřejných prostředků. Pochybuji přitom, že v případě, kdyby "veřejnost" se chtěla mezi garážemi v noci procházet (pozemek je ve vlastnictví města), brali by to majitelé schovaných aut s klidem. Stejně tak by městští strážníci nebyli moc tolerantní a hned by asi dotyčnou osobu legitimovali. Není tomu tak dávno, co jsem požádal město o spolupráci při dohledu na kriminální živly ničící areál TJ Slovan Orlová a bylo mi zodpovězeno, že soukromý majetek nemůže být z veřejných peněz opečováván. Ale tady to jde .

Když je řeč o veřejném osvětlení tak navrhuji aktivistům, aby zmapovali svoje okolí a posílali mi návrhy a připomínky k veřejnému osvětlení v místě kde bydlí, kam chodí nakupovat nebo, kde není vidět, když se vracejí z hospody. Pod svícnem je tma - to víme všichni, ale je možná dobré, když se do toho vložíme veřejně. K textu můžete připojit fotografie.

V této souvislosti upozorňuji na možnost zapojit se do fotografické soutěže týkající se negativní strany světla - světelného znečištění . Zkuste o tom popřemýšlet - třeba vám vadí, když sledujete ten skvělý světelný panel před vašimi okny, pokud ovšem ho nevyužíváte místo vlastní lampy.
Waldemar Danělisyn Ing.
Článek byl přečten 2251×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik