Náhradní banner

Vysvětlení, jak se věci mají

15. 10. 2009;

V článku Výzva nezkorumpovaným zastupitelům jsem se podivoval nad tím, jak je možné, že stavba Zateplení a výměna výplní otvorů v ZŠ Školní 862 byla tak moc předražena. Zastupitel p. Petr Koláček vystoupil na toto téma v interpelacích (děkuji) na jednání zastupitelstva 9.9.2009. Byla mu zpracována přímo pohádková odpověď. Bez žádných důkazů, samozřejmě.

viz str.1 a str.2


Chápu, že nebylo možné napsat, že vše bylo pěkně dopředu domluveno tak, aby zhotovitel si na 30, 50 a dokonce i 85 lidí vydělal a měl ještě z toho zisk. A přijít o státní dotaci by byla pěkná hloupost, to uznávám. Takže nám to všechno hraje, ještě by to chtělo informaci, kolik činila odměna za "dobrou práci a komunikaci mezi městem a zhotovitelem".


Nevím, jestli se p. Koláček s textem odpovědi spokojí anebo ne. Musel by projevit osobní statečnost, aby na konci jednání zastupitelstva zase "otravoval" - tedy pokud by požadoval další podrobnější zdůvodnění. Mohl by např. chtít vidět - místo povídaček o možném současném užívaní stavby před její kolaudací - nějaký opravdový dokument.


Shrnuto: je zřejmě dobrým zvykem předpokládat, že hloubkové kontroly se v Orlové nekonají a připomínky se smetou lehce ze stolu. Ale na všechno je čas, když už na to přijde a i pohádky mají své konce.

Článek byl přečten 1419×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik