Náhradní banner

O levných oknech

Danělišyn;danelisyn@seznam.cz;29. 7. 2013;

Představte si, kolik peněz ten Kotaba asi dostal! No neštve vás to? A dělal si co chtěl! Je dobře, že už tam není!

Myslím si, že první věc, která čtenáře napadne – po přečtení (v ON č.23 (str. 9 a 10)ze dne 12.12.2008) rozhovoru s místopředsedou představenstva SMO Ing. Alfredem Roikem bude: chválabohu, že už je všemu konec. Nejde totiž o nic malého. Pod názvem Ke společnosti nutno přistupovat jako dobrý hospodář (druhá část článku, který se zabývá SMO) nám současně nejvýznamnější člověk v Orlové (ano, ano) servíruje pikantní menu:

Radniční Orlovské noviny si samozřejmě mohou dovolit (za peníze orlovských občanů) psát co chtějí. A také psát tak, aby to vyhovovalo těm, kteří – v tomto případě – rozmetali staré SMO a na jeho sutinách stavějí nové. Koncepce je už na světě (viz usnesení rady – ale neklikejte na stránky města zbytečně, je tam pouze: dle důvodové zprávy).

Článek- rozhovor je samozřejmě propagandistickým dílem vedení města potažmo rady. Sám o sobě je neobjektivní, ačkoliv se tváří opačně. Především nikde není zmínka o tom,co ostatně prohlašovali i sami auditoři, že SMO řídila rada, vlastník. A byla spokojena. Současná rada spokojena není – má pochopitelně právo změny dělat, akorát že prozatím o těchto změnách rozhoduje pár lidí. Ti, kteří byli do vedení SMO dosazeni, jsou v tzv. střetu zájmu - to ovšem nikoho nezajímá (až tu příští radu, která – doufám – bude v jiném složení).

Několik postřehů:

Bylo by dobré, aby byla možnost prověřit, jak si vede SMO pod novým vedením. Navrhuji další audit. Ujme se toho nějaký zastupitel? Bohužel to nejde. Kdo by ho schválil a kde by se na něj vzaly peníze? Absence chtění znát skutečnost nahrává těm, kteří – a o tom jsem přesvědčen – připravují občanům města krušné chvíle pro budoucí léta.

Nakonec jsem si nechal bajku o oknech.

Pan Ing. Alfred Roik, CSc., na sebe prozradil, co znamená v jeho pojetí být dobrým hospodářem: kupovat nejlevnější věci. Jako příklad uvedl okna. Nevybral si ale dobře. Koupit si levná okna není totiž to nejlepší řešení. Je to řešení pro situaci, kdy nemáme peníze, není to v žádném případě řešení ekonomické (hospodárné). Ale účel světí prostředky.

Poznámka: V prodeji ON jsem na předním místě! Přijďte a kupte si je!


Článek byl původně zveřejněn 2008-12-17 15:00:00
Článek byl přečten 2511×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik