Náhradní banner

Není všem dnům konec

29. 7. 2013;

Je pozoruhodné, jak se někteří snaží omlouvat rozhodování zastupitelů a jak jim dělá dobře, že Kotaba je z kola ven. Bez ohledu na to, že mi bude vytýkána „obhajoba“ Kotaby, tvrdím, že jde o demagogii a manipulaci s fakty a není těžké rozeznat motiv těchto příspěvků. Není problém, aby audit byl přezkoumán.

Opakuji to, co zaznělo v předešlém článku: začněte se zajímat, jaká situace v SMO je dnes, jací lidé jsou v představenstvu (polopaticky: najděte si, v čem a jak podnikají s ohledem na Obchodní zákoník), jak se ve společnosti hospodaří, zda dotace z města – teď, když je Kotaba pryč a SMO řídí nové představenstvo - do hotelu a na bazén budou zrušeny. Chtějte vědět, jaká bude v roce 2009 cena tepla (Kotabovi audit vytkl, že se nechoval dobře, protože cena tepla byla nízká!!!). Jak se tedy převedou do praxe závěry auditu a co to občany bude stát.
Kafka a jemu podobní trvale napadají SMO, m.a.s, že je drahá a město ji musí dotovat. Doslovně žádá, aby „ se přestalo dorovnávat z prostředků města ztrátu v hotelu, v restauracích a krytém bazénu“. A co kino a Dům kultury, který pod novým vedením zvýšil frekvenci žádosti o dotace? To není nutné řešit?
Není těžké uhodnout, že se „významné činnosti“ dají firmám, které „zvítězí“ ve výběrových řízeních a město nebude muset nic dotovat. Vše si zaplatí občané sami (a navíc jim daně, ze kterých město žije, nikdo neodpustí). To je ta jednoduchá matematika.
Ekonom Kafka (a nejen on) si plete obchodní společnost s příspěvkovou organizaci a nechápe, že ji nemůže finančně kontrolovat a řídit.
Zastupitelé v Orlové se cítí bohorovně – při rozhodování neuvažují a nezajímají je souvislostí. Možná je probudí z letargie fakt, že mohou být obviněni z trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku. Třeba se někdo pozastaví nad tím, jak je možné, že odsouhlasili veřejné peníze na audit v obchodní společnosti.
Povzbuzení najdete zde
Článek byl původně zveřejněn 2008-11-19 14:40:00
Článek byl přečten 2315×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik