Náhradní banner

Radní: Mešita v Orlové nebude

28. 2. 2004;

27.2.2004 Moravskoslezský deník

" Pan velvyslanec uvedl, že veškeré podobné finanční transakce ať již sdružení, neziskových organizací, či soukromých osob obyvatel této země v cizině, podléhají přísné kontrole vlády této země. Slovo přísné při tom několikrát zdůraznil, s tím, že takto země postupuje zejména po událostech z 11. září 2002, " sdělil Farana.
Saúdskoarabské velvyslanectví si mimo jiné ve své zemi prověřovalo také totožnost dvou osob, které zástupce investora stavby uvedl jako lidi, kteří se mají na akci podílet. " Bylo mi sděleno, že jedna osoba skutečně existuje. Jde o bývalého pacienta darkovských lázní, který prozatím přislíbil finanční spoluúčast na celé akci," řekl také starosta města.

" Rada města rozhodla o nekonání dalších kroků ve věci průzkumu vedoucího k zjištění názorů obyvatel města na stavbu. Další jednání ve věci dosud předloženého projektu považuje rada za uzavřené," zní výpis oficiálního zápisu z jednání středeční orlovské rady.

Samo saúdskoarabské velvyslanectví již dříve vydalo zprávu, ve které zmiňuje, že v současné době v jeho zemi neexistuje žádný projekt, který by počítal s výstavbou mešity, či podobného zařízení nejen v Orlové, ale ani v celé České republice.

Investoři, kteří stavbu mešity v Orlové plánovali, v úterý vyjádřili, že ve své snaze budou pokračovat. Své plány chtějí předložit právě výše zmíněnému velvyslanectví. " Pokud neuspějeme v Orlové, budeme oslovovat jiná města České republiky," řekli v úterý.

Článek byl přečten 5564×, komentářů (85) nových (85)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik