Náhradní banner

Mešita v Orlové definitivně nebude

28. 2. 2004;

27.2.2004 MF Dnes, Moravskoslezský kraj

Starostu Orlové Vladimíra Faranu  nepřesvědčily dopisy Muhameda Gutiqiho o tom, že projekt stavby mešity ve městě je důvěryhodný. Gutiqi tvrdí, že zastupuje investory, ovšem zveřejnit je nechce.

Radní Orlové rozhodli o ukončení všech průzkumů a jednání o projektu islámského kulturního centra. Zjistili, že projekt je zcela nereálný.

Dva měsíce byla stavba islámského kulturního centra s mešitou v Orlové tématem vášnivých diskusí. Mešitu ano, či ne? Řešili to obyvatelé regionu i představitelé církví. Ukázalo se, že zbytečně.
Podnikatel Muhamed Gutiqi, který vše rozpoutal, neměl pro velkolepé plány peníze, ani investory v podobě bohatých šejků, jak sliboval, ani potřebnou podporu vlády Království Saudské Arábie. Navíc je obžalován z obchodu se ženami a hrozí mu až osm let vězení.
"Další jednání v této věci padá, záměr je nereálný. Nebudeme dělat průzkum názorů, ani místní referendum. Bylo by to zbytečné," uvedl starosta Vladimír Farana. Zásadní bylo jeho pondělní setkání s velvyslancem Saudské Arábie. "Velvyslanec řekl, že z obav před terorismem není možné něco takového uskutečnit bez souhlasu vlády. Ověřil, že žádný projekt na stavbu islámského centra v Česku neexistuje a nebyl ani připraven."

Článek byl přečten 1597×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik