Náhradní banner

Co teď, co potom, co si občané počneme?

14. 2. 2004;

anebo Jak z toho ven!

Zajímavý poprask nastane začátkem příštího týdne. Nejen na městském úřadě v Orlové, ale i v médiích, které se Orlovou docela dobře živily. Mnohým občanům města asi nikdo věc nevysvětlí jinak, než že šlo o předem připravený podvod. Např. pan Jan Štěrba ví svoje a své rozhořčení dává patřičně najevo: “ Dnes se veřejnost dozvěděla pravdu přímo v hlavním zpravodajství televizních novin, jak je to s mešitou. Rovněž si mohou občané, kteří byli na KOTLI k mešitě, nebo na zastupitelstvu, udělat "obrázek" o představitelích našeho města, kteří uváděli naprosté dezinformace. Ono uvádět nepravdivé informace je tak jednoduché. Jo když se to pak provalí, tak je zle. Podle informací jiných, ze strany OKD, jde ale jen o směnu pozemků. Pochopitelně, při dokonce investorovi již za dveřmi, cena roste. Tím by směna byla poměrně velká a třeba by se dala tato lokalita vyměhit za Výhodu. Přece je třeba těžit. Mohou to pochopitelně být pouze pomluvy a jiné dezinformace, ale pokud je to pravda? Tuto otázku a odpověď na ní by mohl znát pan starosta, který je v OKD - správa majetku a městě zároveň. Orlová má z ostudy kabát. Mám obavy, že jí bude ještě víc.(úplná citace mailu, který nejen mi byl p. Štěrbou laskavě zaslán).

Kromě regionálního tisku (články jsme zde vesměs přetiskli) se o stavbě mešity zmínila i další média: internet, televize, rozhlas - Radiožurnál např. ještě dnes odvysílal asi týden starou reportáž, ve které vystoupili jak  p.Mgr. Szkandera, tak p. Gutiqi.

Nejnovější číslo Orlovských novin je “zase nabito” články o mešitě, ale ještě bez podezření, že by investor neměl čisté ruce. Doporučuji se je přečíst a srovnat ze situací DEN POTÉ (noviny vyšly v pátek 13. ráno, TV REPORT kontroval tentýž den večer) !”

Zdá se, že sdělení krajského zastupitelství (pan M.G. je trestně stíhán a byl ve vazbě) nemůže být nepravda, otázkou je, jak dopadne soud.

Ale co teď, co potom? Občane, starosto, zastupiteli! Ještě, že je víkend a dá se odreagovat.

Článek byl přečten 4157×, komentářů (84) nových (84)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik