Náhradní banner

Muž, který jedná o stavbě mešity, je podezřelý z obchodu se ženami

14. 2. 2004;

14.2.2004 Mladá fronta Dnes

Ostrava Investoři, kteří chtějí stavět v Orlové mešitu za čtvrt miliardy korun, jsou zřejmě nedůvěryhodní.
Islámský svaz ze Saúdské Arábie, který má stavbu financovat, podle saúdskoarabské ambasády v Praze vůbec neexistuje. "Neexistuje ani žádný saúdský projekt týkající se financování islámského centra v Orlové či kterémkoli jiném českém městě," uvedla včera pro agenturu ČTK Zina Ayoubová z velvyslanectví.
Podle České televize Muhamad Gutiqi, který údajné investory zastupuje, navíc je obžalován z obchodu s bílým masem. "Podle informací ze státního zastupitelství v Ostravě čelí obžalobě kvůli zavlečení žen do ciziny za účelem pros tituce. Strávil už osm měsíců ve vazbě a nyní čeká na soud," upřesňuje redaktor České televize Josef Vaculík, podle nějž je Gutiqi stíhán u nás a v Bulharsku i za další trestné činy.
Gutiqi sám to popírá: "Žádné stíhání na krku nemám a o stavbě v Orlové jednáme osobně se saúdským velvyslancem." Na saúdskou ambasádu se nyní chystá i orlovský starosta Vladimír Farana. "Už máme sjednaný termín schůzky s velvyslancem, snažíme se zjistit o investorech všechny informace. Je to ale obtížné," řekl.

Článek byl přečten 539×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik