Náhradní banner

Debata: mešita ano, či ne Anketa MFDnes (6.2.2004)

7. 2. 2004;

Politici a odborník na církve komentují orlovský spor

Radislav Mojžíšek místostarosta Orlové za Čtyřkoalici
"Já bych se toho projektu nebál, městu by mohl spíš pomoci. Terorismu se nebojím, v Praze i v Brně s mešitami problémy nemají. Ptali jsme se i německé ambasády na zkušenosti s početnou muslimskou komunitou v Německu a řekli nám, že zkušenosti tam mají spíš dobré. Prověřili jsme si i lidi, kteří se kolem tohoto projektu pohybují. A není důvod považovat je za neseriozní partnery."

Jiří Carbol náměstek hejtmana (KDU- ČSL)
"Ten záměr v Orlové je typický projev globalizace, jíž se tak jako tak neubráníme. Vím, že i v arabském světě se ale stavějí křesťanské kostely, a tak myslím, že nic nebrání, aby se i u nás stavěly mešity. Slyšel jsem, že orlovská radnice chce nejdřív zjistit stanovisko občanů a řídit se podle něj. To považuji z jejich strany za dobrý postup, zvlášť, pokud budou veřejné mínění opravdu respektovat."

Tomáš Novotný docent Ostravské univerzity
"Jsem tolerantní ke každé víře, lidi mají mít kde se scházet a modlit se. Co mne ale zaráží, je velikost projektu v Orlové. Zdá se mi neadekvátní tomu, kolik je v regionu muslimů - v Německu by mi takové centrum připadalo logičtější. Také bych čekal, že když muslimové žádají o možnost šíření své víry, měli by totéž poskytn
out ve svých zemích křesťanům. Tady je disproporce, která mi vadí."

Článek byl přečten 1832×, komentářů (5) nových (5)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik