Náhradní banner

Co nám přinesly výsledky voleb v Orlové

7. 10. 2018;

Letošní volby ukázaly, že ANO patří mezi nejsilnější politické strany. Není třeba se divit, že hnutí zvítězilo, rýsuje se však naděje, pokud zbytek stran v zastupitelstvu dodrží své předvolební sliby a vytvoří se koalice, se silným mandátem, bez ANO a ČSSD. To by mělo spoustu lidí potěšit.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová: 0 zastupitelů
Farář Szkandera, namlsaný z předchozího období, se rozhodl dát na první místo kandidátky Potyšovou Renatu PhDr. Bc. Bůh, šéf, pastora v tomto počinu nepodpořil a ukázal mu správnou cestu zpět: z politiky do kostela. Už nebude radním ani členem dozorčí rady SMO (+ několik dalších funkcí, možná mu i odpadnou dotace, které pobíral s otevřenou náručí).

Strana Práv Občanů ZEMANOVCI: 1 zastupitel (sám voják v poli) - doc. MUDr. Bohuslav Chwajol CSc. (chodili jsme spolu na základku a gymnázium)

Občanská demokratická strana: 2 zastupitelé - Mgr. Jana Šertlerová, Mgr. Roman Farana Ph.D.
Překvapením je porážka Martina Sliwky, kterého orlovští voliči nemají rádi

"Volím Orlovou": 3 zastupitelky (beze změn oproti minulému období) - Bc. Naděžda Kubalová, Mgr. Pavla Bjalončíková, Ing. Miroslava Šromková
Ta poslední bude možná muset zrevidovat své patolízačtví vůči SMO, kdy jako předsedkyně dozorčí rady, vědecky obhajovala rozhodnutí představenstva SMO.

Česká strana sociálně demokratická: 3 zastupitelé - Ing. Tomáš Kuča, Mgr. Kamil Paloncy, Mgr. Bc. Roman Galia
T. Kuča, kterého organizace odsunula na 8. místo kandidátky, vypálil "přátelům" rybník a v zastupitelstvu je. Ovšem s nevýrazným Paloncym, kterého, předpokládám, nebude nikdo brát vážně a s Galiou, který bude v co nejkratším termínu z funkce ředitele Městské policie odvolán, nebudou do žádné koalice zváni (snad je bude chtít jedině ANO) a je jim souzeno vychutnat si bezmoc opozice.
Voliči připravili ČSSD pořádný šok: nezvolili Cigánka, Trojákovou, Vaňka a KLČA. Tomu by neuvěřil nikdo! Teď je třeba ty, co jsou v SMO vyhodit (Trojáková tam má manžela).

Komunistická strana Čech a Moravy: 4 zastupitelé (50% ve srovnání s minulým obdobím) - Petr Koláček, Miroslav Koláček, Marie Pustelníková, Mgr. Milan Páleník
Petr Koláček by mohl aspirovat na místostarostu a Páleník na ředitel MěP.

Koalice politických hnutí NEZÁVISLÍ a Změna pro lidi: 6 zastupitelů - Mgr. Miroslav Chlubna, doc. Ing. Václav Kafka CSc, Lumír Firla, Mgr. Ing. Kateřina Plintová, Petr Stuchlík, Ondřej Kawecki
Vytvoření volební koalice bylo dobrým nápadem, který přinesl výsledky. Pokud se (zcela logicky) spojí dosavadní opozice s "novými" zastupiteli, tak vyplývá z toho, že starostou by se mohl stát Chlubna.

ANO 2011: 8 zastupitelů - Ing. Petra Jenčmionková, Ing. Josef Hájek, Ing. Petr Hrdina, Ing. Marcela Ryšková, Ing. Stanislav Chobot, Ing. Josef Klimša, Lenka Brzyszkowská, Ing. Stanislav Kasaj (vypadl člen představenstva SMO Kratochvíl).
Komentář si odpustím, akorát snad jen to, že ti voliči, kteří volili ANO, si zřejmě nevšimli jejich potenciál.

Je, jak jsem naznačil v úvodu, šance smést tyto lidí. Jde o to, jestli někoho zaslepí funkční místo a spojí se s ANO a ČSSD.
Článek byl přečten 712×, komentářů (33) nových (33)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik