Náhradní banner

Orlovští lídři před kamerou

26. 9. 2018;

Dochází hnutí ANO, že večírek je u konce?
Kdo maskuje prázdnotu svých schopností?
Dojde k očekávanému výprasku ČSSD ?
Uspějí příznivci Okamury?
A co komunisté?
Vrátí se ODS?

TV Polar vybírala do volebního studia kandidáty z každého z osmi největších měst v regionu na základě průzkumu, který provedla firma Respond k 1. 9. 2018. Pět politických subjektů, které získaly v rámci průzkumu nejvíce hlasů, vysílá TV Polar v rámci pořadu "Komunální volby". Z Orlové nebyly vybráni Nezávislí+Změna pro Orlovou, KDU-ČSL, Zemanovci a Volím Orlovou.
Podívejme se, jak schopně a vhodně využili 10 min televizního času ti, kteří by starostovat Orlové.

Petra Jenčmionková ze všech "tváří" předvedla formálně téměř bezchybný výkon, bez zakolísání v mluvě, téměř po celou dobu s úsměvem (podobným ovšem výsměchu). Úsměv to byl však strojený, protože obsahově to, o čem mluvila, bylo k pláči. Jakoby zapomněla, že ANO vládlo v Orlové 4 roky, kdy ona sama byla od začátku v nejvyšším vedení a měla "patronaci" nad mnoha odbory MěÚ. Na otázky moderátorky téměř zcela odpovídala neadekvátně současné situaci a asi 3x označila za viníky nedostatků, které Orlovou "hyzdí", minulé vedení města. Vyvrcholením pak bylo, když na dotaz: Co Orlové moc chybí a co vy si přejete, aby tam bylo, odpověděla: Větší entuziasmus a víra v to město. Z jejího vystoupení vyplynulo, že nepochybuje o tom, že bude v rozvrácení a demolici Orlové radostně pokračovat.
Nesoulad mezi tím co říkala a jak se tvářila, signalizoval, že něco není v pořádku a naznačoval, že se ANO bude snažit občany opět podvést. Všimněte si také, že dosluhující místostarostka často zvedala obočí, což je jasným důkazem nedostatku respektu vůči druhým (řeč těla).
lídryně ANO

Komunisté, přes stárnutí svých zasloužilých současných zastupitelů, věří, že i tentokrát (ještě a znovu) obdrží dostatečný počet voličských hlasů. V minulých volbách jim to ovšem k ničemu nebylo. Lídr Petr Koláček nemluví strojeně a nepředvádí brilantní výkon, ale je srozumitelný (i když ani on nedokázal na některé otázky jasně a věcně odpovědět). Nehraje si na machra a nedával moderátorce najevo (jako Jenčmionková), že je někdo a že laskavě by to mohla pochopit.
lídr KSČM

ČSSD se zbavila (konečně) vlivu rodiny Kučů. Nová politická hvězda, ředitel základní školy, Kamil Paloncy, je sice poměrně obratný řečník, ovšem bez vlastního názoru. Papouškuje obecné fráze a nechápe, že je směšný.
lídr ČSSD

Projev Romana Owczarzyho byl určitým způsobem neotesaný, typický pro nováčka v komunální politice, ve které se nějak moc neorientuje. Často se podpíral formulacemi velkého bosse, nicméně ani on si nehrál na mistra ceremonie.
lídr SPD

Shodou okolností jako poslední (nikoliv významem, ba naopak) promluví Martin Sliwka, který je ostříleným politikem (byl 2x místostarostou a patří mezi ty, na které svaluje vinu za 206. místo Orlové Jenčmionková).
Ze všech lídrů mluví, jako jediný, vesměs konkrétně o tom, co je v Orlové špatné a co by se mělo udělat. Je to pěkné, ale tohoto politika charakterizuje to, že potom, jak něco předešle, tak nastane "klid po pěšině".
lídr ODS

Závěrem:
Kromě P.Jenčmionkové se ostatní lídři chovali docela přirozeně (mluvili i o nepodstatných detailech a vyjadřovali své pocity). Jenčmionková se vyjadřovala stručně: možná tušila, že může být odhalena z nepravd i lží.
Článek byl přečten 552×, komentářů (27) nových (27)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik