Náhradní banner

Kdo vyveze z Orlové tu zapáchající žumpu?

23. 9. 2018;

S dnešním (23.9.) příchodem podzimu, přichází finální předvolební agitace. Kampaň sice běží, ale v okrajových částech (aspoň v Porubě na Zátiší) chcípnul pes. Kromě dvou malých letáčků, které byly vhozeny do poštovní schránky, nikde nic. Ten, kdo nemá internet asi ani neví, jaké volební programy jsou (a kým) nabízené. Okrajové části, jako je ta naše, má statisticky málo voličů, takže proč se starat. Jediné hnutí ANO projevuje "určitý" zájem a do svých priorit zařadilo bod: Podpora komunit, okrajových částí města a větší zapojení občanů, ve kterém slibuje: Budeme podporovat menší projekty a konkrétní řešení potřeb občanů, kteří v tom daném místě bydlí a to i v okrajových částech města. Jak ale už víme, jsou to prázdná slova.

V článku Nakoukanie do volebních programů. Potlesk pro ODS! jsem se zabýval subjektivním "hodnocením" jednotlivých volebních programů. Od té doby došlo ke změnám a některé programy byly doplněny buď videem nebo textem. Např. Zemanovci na svých stránkách (jsou trochu nešikovné) svůj program zveřejnili. Jde o dost útočné postuláty, které sice ukazují docela trefně na nedostatky, které ve městě máme, akorát zlikvidovat je, bude problematické. Určitý přešlap vidím v části Zajistíme (bod 2), kdy strana slibuje zajištění "kvalitního stravování za zvýhodněné ceny pro všechny seniory včetně rozvozu jídel seniorům s omezenou možností pohybu". To jako budou nějaké poukázky do restaurací (vybraných?) nebo budou postaveny speciální jídelny pro seniory všech ras i druhů, tedy i těch, kteří žijí už dnes zadarmo? V části Budeme prosazovat má SPO bod 8, kterému v prostředí Orlové nerozumím.

Podle (v programech) uvedených slibů se Orlová (ať se do zastupitelstva dostane kdokoliv) dostane ze současného marasmu. Přibudou nová pracovní místa, náměstí se zrevitalizuje, koupaliště bude (ať jenom jako brouzdaliště), plynové kotelny se nepostaví a SMO bude řídit město (jakoby dodnes to tak nebylo). Radnice bude otevřeně komunikovat s občany a bude se jich ptát na názor. Všechny chodníky budou opraveny, vzniknou nová parkoviště. Sláva!

Dosluhující radní svou neschopností k civilizovanému životu v Orlové nepřispěli. To už ví snad každý soudný, o věci veřejné zajímající se, občan. Nyní ale někteří lovci funkcí z řad politiků se opět snaží do zastupitelstva dostat, aby na úkor občanstva pokračovali v "pěstování" osobních výhod. Bohužel, řada občanů je přesvědčena, že tito lidé zastaví spirálu úpadku, kterou způsobili. Odchody občanů budou pokračovat, ještě více se zhorší služby. Sehnat investory nabízející dobrou práci a výdělek nebude snadné, jestli ne nemožné. To bude ovšem věc těch na radnici, občané žádnou možnost v tomto směru nemají.

Nedobré výsledky minulé koalice varují: voliči by si měli teď dát větší pozor. Zhodnocení uplynulého volebního období zpochybňuje přínos tzv. nových tváří (především ANO). Pokud se znovu prosadí ANO a ČSSD nečekejme pozitivní obrat, ale další propad směrem ke dnu. Snad už dost lidí ví, jací lidé řídili město.

Naštěstí ne všichni souhlasí s tím, v jaké situaci je Orlová a občané se ozývají právě proti těmto "škůdcům". Děje se tak (asi) jenom na internetu. Bude to ale stačit? Přece jen internet nevyužívá každý. Příkladem budiž iniciativa ODBOJNOVAORLOVA, s kterou vystoupili "tajemní" aktivisté. Jejich stránky jsou sice dost zmatečné a nepřehledné, ale dočíst se z nich lze dost jiných informací, než "produkují" hlasné trouby města.

V restauraci Ve Štole na ul. Kpt. Jaroše 761, Orlová – Lutyně, vzniklo Informační centrum Orlová, kde mají občané možnost od 24. 9. 2018 podepsat petici "proti kotelnám. Podrobnosti zde.

Volební lístky jsou již do domácností doručeny. Nezapomeňte: NEVOLIT ANO, ČSSD a KDU-ČSL. Koalice, kterou tvořili jejich zástupci způsobila v Orlové viditelné škody, zejména dopustila, aby společnost SMO si nekontrolovaně dělala co chce.

Článek byl přečten 397×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik