Náhradní banner

Neudělali soudruzi z ANO chybu?

9. 9. 2018;

Při sledování volebních programů hnutí a stran, které se přihlásily do voleb v Orlové, mi chyběl ten od hnutí ANO. Konečně se na facebooku s datem zveřejnění 7.října objevil tento billboard:
Ve sloupci vpravo jsem našel údaj o internetových stránkách ANO:Kliknul na orlova.anobudelip.cz a dostal jsem se na stránky ANO. Jsou dost nepřehledné, míchají se v nich vesměs starší věci se starými, ale viditelný odkaz na volební program chybí. Rolováním dolů jsem pak objevilZmátlo mne, že Jenčmionková je vedena jako 2. místostarostka, ale pokračoval jsem v části Program (neuvedeno, čeho se týká) a zjistil jsem (hurrá!!!) že jsem správně.

Program
1.
Zachování optimální zdravotní péče ve městě a podpora vzniku nových ordinací praktických a odborných lékařů
Zdravotní péče ve městě musí být dostupná. Budeme podporovat vytváření podmínek pro vznik ordinací zubních lékařů, pediatrů a dalších odborných lékařů.
2.
Více peněz do oprav chodníků a cest
Stále je dost chodníků i cest nejen v centru města, ale také v okrajových částech, které si opravu už zaslouží. Proto chceme dát více peněz na opravy těchto komunikací.
3.
Výstavba parkovacího objektu a nových parkovacích míst
Kam zaparkovat trápí každodenně nás všechny a proto kromě výstavby nových parkovacích míst chceme postavit také parkovací dům a připravit projekty dalších parkovacích domů.
4.
SMART CITY
Budeme podporovat zavádění moderních technologií ve městě.
5.
Nová místa ve školkách
Chceme umožnit rodičům rychlejší návrat do práce.
6.
Podpora komunit, okrajových částí města a větší zapojení občanů
Budeme podporovat menší projekty a konkrétní řešení potřeb občanů, kteří v tom daném místě bydlí a to i v okrajových částech města.
7.
Podpora seniorů
Budeme podporovat aktivity a vzdělávání pro seniory. Nezapomeneme ani na bezpečnost ať už v podobě odborných přednášek či opatření jako jsou např. hlásiče požáru.
8.
Řešení areálu letního koupaliště
Chceme připravit projekt areálu letního koupaliště jako multifunkčního prostoru pro odpočinek a sportovní aktivity občanů a následně zahájit realizaci.
9.
Ekologie a odpadové hospodářství
Budeme podporovat ekologická řešení jako jsou kotlíkové dotace a další podobné projekty, také třídění odpadu a komplexní řešení odpadového hospodářství.
10.
Rozvoj Městského sportovního klubu, Domu dětí a mládeže a aktivit pro děti a mládež
Rozvoj dětí a mládeže považujeme za tu nejlepší prevenci. Proto budeme i nadále podporovat a rozšiřovat aktivity pro ně a to už v mateřských školkách.
11.
Bezpečnost města
Zajištění bezpečnosti obyvatel je naší velkou prioritou. Proto budeme podporovat bezpečnostní politiku ve městě a asistenty prevence kriminality. Chceme efektivně využívat kamerový systém a podporovat jeho modernizaci.
12.
Opravy další míst pro odpočinek, sport a volný čas
Stále je v našem městě mnoho krásných míst, na kterých zapracoval „zub času“ a ty chceme dále opravovat. Naše město musí mít více míst pro odpočinek, sport a trávení času s rodinou a dětmi.
13.
Lesopark
První etapu oprav jsme už udělali a teď chceme pokračovat v dalších menších projektech. Začali jsme dětským lanovým hřištěm a v tomto duchu chceme pokračovat dále.
14.
„ Orlová musí být městem pro spokojený život“

Pokračoval jsem v čtení dále …....... ale něco se mi nezdálo. Našel jsem tedy, pro porovnání, rok 2014, je na této (jiné) adrese (naštěstí nebyl smazán)Nestačil jsem se divit. Je to možné? Co to má znamenat?

Záhlaví je pro rok 2018 sice trochu jiné (rok 2018 má v něm heslo "ANO, chceme Orlovou jinou, lepší", ale zbytek je úplně stejný, jako program pro rok 2014.

Čekal jsem 2 dny, jestli nešlo o nějaké "překlepnutí" správce stránek, ale nic se neděje. Tudíž mne napadá, proč tomu tak je:

Borci z ANO předpokládají, že
* orlovští voliči jsou ještě více intelektuálně oslabení, než v roce 2014,
* volební program nebude nikdo číst, stačí celostátní obliba Babiše
* jde o dílo záškodníka a nepřejícné skupiny osob

Myslím si, že zatím jde o největší intelektuální počin v čtyřletém období působení hnutí ANO v Orlové. Čte se to dobře! Děkujeme pane Klimšo a místostarostko Jenčmionková!

Článek byl přečten 399×, komentářů (4) nových (4)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik