Náhradní banner

Cílevědomá činnost ve prospěch občanů (ČSSD + ANO)

30. 8. 2018;

Územní samosprávné celky mají v tržním prostředí zvláštní postavení, neboť jejich hlavním zájmem nemá být dosažení zisku, ale uspokojování potřeb jejich občanů. To přesně "sedí" na orlovskou městskou a.s. - Služby města Orlové (SMO, m.a.s.).

Tato společnost od chvíle, kdy se stal předsedou představenstva Martin Klčo a ředitelem (+ členem představenstva) Jaroslav Vaněk, oba politici ČSSD, nabrala správný směr, na rozdíl od dřívějšího vedení, které SMO dovedlo téměř k úpadku, jak jsou někteří přesvědčeni. Výrazným předělem a nasměrováním činnosti SMO k prosperitě města a občanů byl konec roku 2014, kdy po tehdejších komunálních volbách vznikla koalice ČSSD s ANO s přispěním farářů (koalice KDU-ČSL a KONS).

Dnes se blíží další volby a stejní lidé, kteří pro Orlovou se stali nepostrádatelnými, figurují na kandidátkách dost vysoko a mají šance na znovuzvolení. Z toho, co se zatím děje kolem voleb je jasné, že iniciativu převzala ČSSD. ANO po velké blamáží s tehdejšími sliby možná vymyslí něco nového a překvapí.

Zlé jazyky nepřejícně krákají, že ČSSD nám míchá koktejl, z něhož, pokud to takto půjde dál, bude toto město bolet pár let hlava. A jiní se přidávají: Toho, kdo bude za to odpovědný, se ale bolehlav určitě týkat nebude. Ten bude za vodou několikanásobně dál, než byl, když vstoupil do politiky. Koho tím myslí, neřekli.

Škoda, že Klčovi a spol. tuto laskavost, kterou městu poskytují, nebudou moci vrátit ti, kteří budou dnešními rozhodnutími SMO "postiženi" (např. v případě plynofikace, kdy teplo bude za babku), neboť se zatím učí násobilku (také i na Paloncyho škole) a u vesla budou možná jiní patrioti.

Podle jiného mínění, ČSSD jde o předvolební tah. Nejen "vnutit" občanům levné teplo, ale také umožnit jim využívat wellness: styl života, který směřuje k co největší fyzické i duševní pohodě a pozitivní přístup k životu.

Pokud se vše povede a Klčo zůstane ve funkcích (člen Rady města, předseda představenstva SMO), stane se polobohem a bude třeba vybírat místo, kde bude umístěna jeho socha (anebo aspoň bysta) a jaká ulice bude přejmenována jeho jménem (nejlépe ta, která vede k SMO anebo aspoň ta, u které bydlí) a zavést (vybudovat) v Orlové chodník slávy, na kterém bude jako první otisk jeho nejlepší boty.

Stav, kdy poslední 4 roky (zase podle nějaké hrstky kritiků) jakoby neexistovala na politické orlovské scéně ani mlhavá představa, natož nějaká shoda, jak město reformovat a uvést ho do rovnovážného stavu s tím, co by chtěli občané a bylo to neuvěřitelně nezodpovědné a krátkozraké, nelze akceptovat. To se nový aparát teprve zaběhával, ale přesto dokázal toho hodně pro město a občany udělat.

Přes (předstírané) štěkání po sobě, je budoucnost města (k plynovým kotelnám přidejme realizaci strategického plánu a dalších velkých obrazovek, in-line drah a wellnessů, nových dohod o přátelství) nadále zaručena: pouta Jenčmionkové a Klča jsou již teď zpečetěna. Akorát je třeba se domluvit, jestli by Paloncymu nestačilo být místostarostou. Porážka komunistů se rýsuje jako fakt. Zbylí zájemci o místa mají ale také šance, jde o to, kdo se spokojí s menšími požadavky a skloní se před vítězi níž.

Pokud se ve volebních programech objeví jakoby "plané sliby", může to vypadat, že ze strany ČSSD (i ANO) půjde o projev extrémně špatného pokračování dosavadní politiky (pomluva), která možná půjde ve své prostopášnosti až daleko za to, co si stanovilo v roce 2014 ANO. To ale nebude jenom finta: to bude tentokrát míněno úplně vážně. I když to bude vypadat opět jako nezřízené kupování si přízně voličů, není třeba se obávat. Lidé totiž v Orlové už umí do pěti počítat.

Není nad to mít příjemný pocit, že jsme v dobrých rukou.
Článek byl přečten 366×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik