Náhradní banner

Zajistěte si skvělou budoucnost

27. 8. 2018;

Za pár dní s uskuteční, pro občany Orlové, SEMINÁŘ O AKTUÁLNÍM DĚNÍ V OBLASTI ZÁSOBOVÁNÍ TEPLEM.

Zatímco v orlovském sídle městské akciové společnosti bzučí jak v úlu a přípravy na SEMINÁŘ vstupují do konečné fáze, koncern ČEZ se kýve na hliněných (rozuměj slepenců z černého uhlí) nohách a manažeři ČEZ Teplárenské nemohou spát. Rozespalí dodavatelé plynu budí uprostřed noci kolegové telefonem a otázkou: "Už jsi to slyšel?" Pochopili, že z finanční branže je brzy vytlačí Orlová do zapomnění. Svého dodavatele už Klčo a spol. mají.

Příčinou je TEPLÁRNA ORLOVÁ.

Orlovou zachvátil optimismus. Zatímco městští úředníci (nikoliv vedení města) v kultovním seriálu "REKONSTRUKCE NÁMĚSTÍ" ví hodně o komunikaci se zhotoviteli stavby a nebojí se zeptat, místostarostka v jiném kultovním seriálu "VYHOĎME JI Z FUNKCE VEN!" (Kapiasová, 2x Potyšová) ví hodně o "Pohádce o zlé královně" a nebojí se konat, tak zástupci ČSSD v SMO s podporou akcionáře se nebojí pustit pár stovek milionů. Jejich jednoduchá a logická úvaha, že z růstu městských (jde o a.s. města) výdajů bude profitovat prostřednictvím odvodů městský rozpočet, je nadějná.

Vysvětlivka: stavbu TEPLÁRNY ORLOVÁ zafinancuje SMO ze svých peněz. Co nebude v kase, bude v bankách. Toto lidumilné rozhodnutí - chceme, aby občané měli levné teplo - není motivováno osobním obohacením nikoho z autorů projektu, jak se někteří snaží naznačit (jakože dostanou, od dodavatele plynu a dalších komponent potřebných pro stavbu, děkovné).

Není divu, že někteří pesimisté si s úlevou oddechli. Už si od teď nemusíme nikdy klást otázku, kde na to vzít. Celá přestavba nebude nikoho stát ani korunu! Jde vlastně o potvrzení staré byznysové zásady, že peníze zase dělají peníze. Takže pánům z SMO držme palce, to bude jízda!

Na semináři padnou další skvělé argumenty, proč postavit plynové kotelny a účastníci budou opouštět sál Domu kultury v radostném opojení. Fotografie rozzářených družstevníků, jak příští úspory z ceny tepla okamžitě investují do reálného života (např. do piva) zveřejní obecní noviny a internetová TV. Nebude chybět ani anketa, jak se lidé na tu změnu těší. Tak se to dělá!

Odkud vezme peníze SMO na tuto obrovskou investici (splátky bankám) se neptejte, je to přece jasné: z prodeje tepla!

Článek byl přečten 461×, komentářů (23) nových (23)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik