Náhradní banner

Buď připraven, občane!

21. 8. 2018;

V Orlové budou v komunálních volbách kandidovat:Prozatím (aspoň si to myslím) je známá pouze kandidátka ODS. Ostatní se ale určitě objeví co nevidět. Počet míst v zastupitelstvu je 31.

Tyto volby v Orlové, dá se tušit, budou bitvou o novou většinu. Asi se nebude opakovat rok 2014, kdy víceméně stejný počet hlasů dostalo ANO, ČSSD a KSČM. Po vyšachování komunistů koalici uzavřeli ti, co si šli před volbami po krku. Jediné nové uskupení je SPD, které bude chtít využít otřesnou zkušenost se současnou sestavou. Akorát lidí, kteří se objeví na jejich kandidátce nikdo nezná, ale může se opakovat totéž, co s ANO: také je nikdo neznal a chovají se, jakoby volby vyhráli . Mají 4 lidí v radě i na jiných místech a místostarostku. Zemanovci již v Orlové kandidovali, možná i oni, milovníci prezidenta, udělají čáru přes rozpočet ostatním. Volič určitě bude vnímat nejen mizernou úlohu (ve státě) ČSSD na jedné straně a preference ANO na druhé.

Vypadá to na to, že roztříštěnost politických sil proti ČSSD a ANO (i KSČM) způsobí to, že do zastupitelstva se dostanou 2-3 zástupci z každé strany a hnutí. Šance si určitě dělá koalice NEZ a Změna pro lidi, aby se starostou mohl stát Chlubna.

Jestli to tak opravdu dopadne, tak se budou obtížně vytvářet funkční "vládní" koalice, protože každý bude tím starostou chtít být, anebo aspoň místostarostou. S dalšími funkcemi (místo v radě, předsedové výborů zastupitelstva a komisí) se bude čile kšeftovat.

Připravme se ale na to, že povolební sestavování zastupitelské většiny bude představovat příměří mezi ovcemi a vlky. Licoměrnost orlovských politiků se určitě nezmění.

V anketě (sloupec vpravo) se vyslovte, koho byste volili vy.
Článek byl přečten 368×, komentářů (1) nových (1)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik