Náhradní banner

Děkujeme, odejděte!

18. 8. 2018;

Internet se začíná hemžit stanovisky subjektů, které se budou ucházet o hlasy voličů. I v Orlové. Je jasné, že naše/vaše koalice již nefunguje a každý si honí své vlastní triko. Vzájemná animozita se stupňuje, je samozřejmě o co válčit.

Tak např. ČSSD vydala takové stanovisko:
Radním z řad ČSSD Orlová už došla trpělivost s bezradností úředníků rozuzlit patovou situaci, která vznikla kolem výstavby náměstí. Už od března požadovali, aby se najala nezávislá právní kancelář se zkušenostmi s řešením podobných situací. Dále znaleckou kancelář, která má vypracovat znalecký posudek, jenž by objasnil objektivní příčiny zpoždění stavby. Toto úsilí vedlo ke svolání mimořádného zasedání zastupitelstva na den 16.7.2018, kde se mimo jiné podařilo prosadit kroky, kterými se odblokovala situace a otevřela se možnost znovuobnovení prací na stavbě.

K tomu několik poznámek, které napadnou možná i někoho jiného:
1. Ostatním radním (4 zastupitelé za ANO v čele s místostarostkou Jenčmionkovou a Szkandera) byla díra uprostřed Orlové lhostejná? Proč to usouženému orlovskému občanstvu nesdělili dříve? Jak se dokázali najednou tak rychle aktivizovat a přijít k rozumu? Jistě, boj o koryta začal!
2. Bezradnost kterých úředníků je myšlena? Pražských nebo orlovských? Praha je daleko, řekl bych proto, že těch orlovských, neboť vše ukazovalo na to, že Ing. Szotkowská je slabá, slabounká. Ale vidět to nikdo nechtěl.Je ale třeba udělat řez: ven s ní!
3. Jak je možné, že radní z řad ČSSD jsou nyní "chytří jak pučtok"? Kdo je před volbami osvítil? Najednou ví, že je třeba

* obnovit zastávku u Pošty,
* zprůchodnit chodník mezi zastávkou a Poštou podél Masarykovy třídy,
* vybudovat schodiště na poštu ze strany Masarykovy třídy

Čert aby je vzal a odnesl do pekla! Takové lidí, kteří se nyní před potencionálními voliči plazí a škemrají na kolenou, abychom si jich všimli, nepotřebujeme.

A co dělali radní z řad ČSSD, když se modernizoval Lesopark a výsledek je nevalné kvality? Nový lídr ČSSD Paloncy (Kuča T. spadl z lopaty) se tím chválí i když připouští, že revitalizace není zcela dokončena.

A co dělali radní z řad ČSSD, když se naplánovalo zastřešení Letního kina na dobu, kdy v něm probíhají ty největší a nejnavštěvovanější akce? To jim nevadilo takovou koninu schválit? Výmluvy, že to jinak nešlo, jsou plané.

Jaký podíl mají radní z řad ČSSD na sumě pokut, které přináší radar? Blahořečit více hnutí ANO nebo jim?

Kteří radní navrhli přenést kontaktní centrum pro drogově závislé do Poruby?

Kdo "přitáhl" do Orlové firmu Walbo Railway s.r.o., aby proti vůli občanů postavila haly na výrobu železničních náprav?

Kdo tvrdošíjně prosazoval a prosadil (na třetí pokus) výstavbu wellnes, aby vysával peníze z města? (společně s dnes již bývalými parťáky z ANO + několik pomýlených jedinců)Tito lidé (zleva Sliwka, Klčo, Kuča J., Vaněk, Chlubna) prosadili téměř nevyužívanou in line plochu na ZS. Dnes něco podobného chce Paloncy: Myslím, že s nepříliš velkými náklady lze vybudovat kolem travnatého fotbalového hřiště in line dráhu.

Vyvrcholením radních z řady ČSSD je návrh, aby se v Orlové postavily plynové kotelny. Kdo si dá do volebního programu, že se postará, aby se tak nestalo a že z SMO vyhodí Klča a Vaňka (a Kratochvíla z ANO), vyhraje volby.

A ještě jednou ten, kdo chce být příštím starostou (Paloncy): Nebudeme si nalhávat, že ve městě vše funguje, jak má a je všechno v naprostém pořádku. Ale aby vysvětlil, v čem to nefungování vidí, to už nerozvedl. Celé jeho vidění minulosti a současnosti najdete tady.

Typický alibismus (já nic, já muzikant) a populizmus (my to dokážeme) dohromady.

Nevolit nejen Paloncyho, ale nikoho z ČSSD!
Článek byl přečten 453×, komentářů (6) nových (6)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik