Náhradní banner

CESTOVÁNÍ PRO DĚTI AUTOBUSY ZDARMA - BEZVA NÁPAD!

15. 8. 2018;

Před několika dny "postihla" Orlovou příjemná zpráva: Rada města na své mimořádné schůzi 6. srpna schválila bezplatnou přepravu dětí od 6 do dovršení 15 let v rámci autobusové dopravy po městě Orlová a přilehlé Doubravě. Po několika dnech bylo zveřejněno OBNOVENÍ INFORMACÍ s vysvětlujícím postupem. Informoval o tom také Deník a zdůvodnění, proč si to město může dovolit upřesnila místostarostka Petra Jenčmionková: jde o peníze z radaru a půjdou nejen na bezplatnou přepravu dětí, al také na opravu chodníků a cest.

Což o to, rozhodnutí Rady je třeba jen a jen pochválit. Jenže si myslím, že v souvislosti tím, když je řeč o penězích z radaru, tak by se hodilo konečně zveřejnit nějaké statistiky a dosažené výsledky v "boji" za větší bezpečnost, neboť to byl záměr radar koupit a provozovat (a ne plnit městskou pokladnu). Připomenu tu myšlenku: Měření rychlosti se řidiči obávají. Slouží jako výstraha, neboť při překročení nejvyšší povolené rychlosti se musí počítat s peněžní pokutou, ale naproti tomu prevence a dopravní výchova přispívá k uvědomění a morálnímu rozvoji každého účastníka silničního provozu. Odhalením rychlosti je podpořena bdělost řidiče, současně působí i určitý „sociální tlak“, protože každý poblíž silnice může vidět, jak rychle řidič jede. Protože mnoho lidí jezdí příliš rychle, aniž si to uvědomuje, dokáže je radar (pokuta) vyburcovat k větší pozornosti. Proto jsou měřiče rychlosti velkým přínosem k aktivní dopravní výchově a následovně vedou ke snížení nebezpečných rychlostí. Pomocí prokazatelného dlouhodobého působení může být zřetelně zvýšena bezpečnost před školami, nemocnicemi, domovy důchodců, místními vjezdy, obytnými zónami apod.

Regionální tisk poodhalil (v dubnu t.r.), že Radary jsou "cool".

Určitě by občané uvítali informace, že v lokalitách, kde se radar umísťuje, došlo k výraznému zklidnění dopravní situace a že tedy měření rychlosti je realizováno primárně kvůli zvýšení bezpečnosti silničního provozu a nikoliv k výběru peněz.
Článek byl přečten 299×, komentářů (2) nových (2)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik