Náhradní banner

I Orlová má své zatmění (lokální)

27. 7. 2018;

Tropické dny jsou tady. Teplo zpomaluje veškerý život, ale k večeru ožije celé území Čech a Moravy. Dnešní večer (27.7.2018) přinese nejdelší plné zatmění Měsíce v tomto století. Trvat by mělo přesně hodinu a 43 minut počínaje časem 21:30.

Počasí je jako stvořené pro koupání v zahradních bazénech se souběžným grilováním. Vychlazeným pivem i ostřejšími drinky se zapíjejí hovězí steaky, špízy v řeckém stylu, bifteky s bylinkovým máslem nebo vepřovou krkovicí s česnekem. Nálada výborná.

Takto si užívají, pokud nejsou na zahraniční dovolené, naši majetnější politici. Ostatní určitě unikli ve svých nových (nebo aspoň zánovních) automobilech z betonové, sluncem rozpálené džungle, a užívají si atrakcí na poblízkých vodních plochách. Večer z ledničky vyndají chlazené lahváče a hurrá na zatmění (snad ho z okna uvidí).

Mezitím, krátce odpoledne, aktivní novinář Deníku Richard Kutěj potěšil lidí, sledující osudy orlovského veřejného života. Zveřejnil optimistický článek Dohoda o rozestavěném náměstí možná bude. V něm se dočteme, že k určitému zatmění mysli u některých osob došlo.
Článek byl přečten 342×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik