Náhradní banner

Teploty ke koupání (přehled 2012-2018)

20. 7. 2018;

Několik let čekají občané Orlové na nové letní koupaliště. Málokdo si dá dohromady, že rekonstrukce (a pak provoz) stojí nemalé peníze. Město jako investor, prostřednictvím nové Rady města (po volbách v roce 2014), dalo vypracovat projekt "Sportovně relaxační areálu" (za více než milion Kč). Cena stavby měla překročit 300 milionů. Záměr vedení města ovšem splaskl jako mýdlová bublina. Je však možné, že ji znovu někdo před volbami, formou slibotechny, nafoukne.

Pro zájemce jsem připravil přehled teplot, které byly v minulém období naměřeny v naší lokalitě. Podle nich je možné zjistit, samozřejmě orientačně, jak by se dalo koupat, kdyby koupaliště bylo v provozu. Vypočítal jsem počet dnů s teplotou nad 25o stupňů C.

měsícPočet dnů s teplotou nad 25o stupňů C
červen50
červenec101
srpen82

Platí pro celé období 2012 až 2017


Celkem dnů v těch 3 měsících je 92 za jeden rok, za 6 let je to 552. Za sledované období bylo "teplých" dnů 233 (50+101+82), poměr je 0.42.

Náklady na provoz by kompenzovalo v sezóně vstupné (možná), něco by vydělal kulturák, který by dostal za úkol provozovat stánky se zmrzlinou, pivem a bramboráky. Opékané klobásy by nechyběly. Mimo sezónu by náklady (na udržování technologie a ostrahu proti vandalům a zlodějům) byly menší. Stačí sehnat těch 300 milionů (dnes už asi více + peníze na přepracování projektu atd.). A JE TO! Jak a dokdy by se ty miliony zpět vydělaly, bude ještě dlouho ve hvězdách.

V očekávání přicházejících tropických dnů pouvažujte, kdo by na to koupaliště chodil. Asi nejvíce ti, které v neustále rostoucím (enormně) počtu potkáváte už ne jenom v Porubě, ale i na "hlavním" městském sídlišti. A to ještě by jim vstupné "někdo" dotoval, aby se vhodně začlenili do společnosti. Příkladem buď Maják.
Článek byl přečten 268×, komentářů (1) nových (1)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik