Náhradní banner

Zásah do černého

14. 7. 2018;

Od nějaké doby šetřím: nekupováním Orlovských novin (ON). Kromě peněz (jde o mizivý finanční přínos) přináší tento stav i klid na duši, neboť se nemusím rozčilovat, jak jsou noviny redigované. Klan Cibulkových je již několik volebních období neporazitelný v tom, jak se dokáže přizpůsobit každému vítězi voleb. Umí to! Nyní navíc, se z příležitostního šoféra, vozícího orlovskou generalitu do Crikvenice, stal i TV moderátor (pravděpodobně ve vlastní ITVO). Jestli jde o vyvrcholení mediální lobby tohoto klanu uvidíme.

Vraťme se však k ON, které, jak jsem již uvedl, nečtu. Byvše však upozorněn, že vydání 13. čísla 13. července 2018 obsahuje znamenitý článek autorství Miroslava Koláčka, běžel jsem do trafiky si je koupit.

Prosím, čtěte:

Poznámky barevným písmem k článku Je v Orlové lokální patriotizmus neznámým pojmem? jsou moje. Pisatelka zřejmě o dějinách Orlové nic neví, neví, čím byla Orlová v minulosti a co se stalo s přibývajícími roky s těžbou uhlí a devastaci krajiny a nástupu takových lidí, kteří teď plundrují město svým neumětelstvím. Fuj!

M.Koláček uvádí: Nesnažme se občana nyní chlácholit a stavět ho do role hlupáka, který nevidí, že po tomto volebním období zůstává uprostřed města (bohužel i tak nějak symbolicky) velká černá díra a díky právnímu sporu nebo možnému výběru nového dodavatele jen tak rychle nezmizí. Přiznejme si pravdu, že současná vedoucí městská garnitura si ukousla příliš velké sousto, které není schopna pozřít…

Nelze nic jiného, než s tím souhlasit. K tomu dodávám, že ČSSD a ANO, včetně farářů, se chovají, jako zalezli švábi: ve dne je není vidět (zřejmě kují pikle s plynovými kotelnami a Durčákem).

Tyto lidí je třeba z politického prostředí vystrnadit.
Článek byl přečten 307×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik