Náhradní banner

Náměstí bude! Asi za dalších 10 let!

12. 7. 2018;

Dnes ráno (12.7.2018) Karvinský Deník zveřejnil článek Stavba náměstí: Město navrhuje slušný rozvod. (Orlovský internet s touto důležitou informací přišel zhruba o 10 hodin později.) Po jeho přečtení nás nutně napadne několik otázek:

- proč najednou město vystupuje smířlivě vůči dodavateli stavby, když předtím vyhrožovalo všemi možnými právními důsledky
- jaká je pravda o tom, že město Orlová neposkytovalo součinnost a nepřipravilo příslušné podklady zhotoviteli
- proč zhotovitel stavby nereagoval na výzvu města k okamžitému obnovení a zintenzivnění kompletních prací na stavbě, když to vypadalo tak, že město svatosvatě má pravdu (a hrozila mu značná finanční újma)
- proč nebyla městem aktualizována projektová dokumentace ještě před výběrovým řízením (muselo být přece jasné, že je zastaralá)

Podle města je v tuto chvíli nejlepším řešením „slušné“ ukončení smlouvy. Co ho k takovému kompromisu vede? Snad ne to, že pochybilo!

Moje teorie k tomu, proč město ze svých prohlášení couvá, je, že komunikaci se zhotovitelem, kontrolu a organizaci stavby nezvládla vedoucí orlovského odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská. Tipuji, že město o nějaké peníze přijde, ale mohu se mýlit a viníkem bude uznán zhotovitel stavby. Město bylo doposud (ve svých prohlášeních) velmi silné v kramflecích.
Článek byl přečten 359×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik