Náhradní banner

Konec školního roku: Hodnocení učitelů

27. 6. 2018;

• K velké radosti naprosté většiny školáků začínají prázdniny. Kdo přinese "dobré" vysvědčení, obdrží pravděpodobně nějakou odměnu. O tom, že to není správný postup, píše Šárka Mrázová, když prezentuje názor psycholožky Nováčkové v Hospodářských novinách.

• Na druhé straně by bylo zajímavé vidět vysvědčení učitelů (a ředitelů) škol, které by jim vystavili žáci. Orlová by se k takovému kroku mohla odhodlat, možná jenom na některých školách. Určitě by to mohlo být na škole, kde je ředitelem člen Rady města, předseda místní organizace ČSSD, Mgr. Kamil Paloncy. Ten je údajně v čele kandidátky ČSSD pro komunální volby a jako lídr by měl být, v případě vítězství, příštím starostou. Jestli pan Paloncy i učí, tak by také mohl být "vyhodnocen" a voliči by věděli, s kým mají tu čest.
Ono totiž do voleb strany "nasazují" právě lidí povrchně veřejně známé (např. doktory, učitelé, sportovní činovníky) a politiky, kteří umí provozovat populismus.

A nyní "učitelská" kritéria: pozn.: zdroj internet
Předpokládám, že tyto seznamy dobrého a špatného chování učitelů si pečlivě přečtou rodiče žáků a studentů a navrhnou svým ratolestem, aby si pár učitelů pro hodnocení vybrali (mohou tak učinit v průběhu cesty do Chorvatska). Pro vyučující a ředitelé/ředitelky škol bude vhodné udělat si test sebepoznání a eventuálně se polepšit. To se dá vždy.
Článek byl přečten 353×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik