Náhradní banner

Změna v orlovské nemocnici je nutná tvrdí náměstek Gebauer. Dle BLESKU bude nemocnice "vyrabována".

22. 6. 2018;

Z vystoupení náměstka Gebauera v televizi vyplývá, že protesty (petice, demonstrace atd.) stanovisko kraje nezmění. Kromě lůžkového oddělení interny přejde do Karviné také chirurgie a ortopedie. Z orlovské nemocnice se stane mega LDN.

Tyto informace, o kterých veřejnost (a údajně ani vedení města ani zaměstnanci nemocnice samé) neměla ani ponětí, vycházejí postupně na povrch a vůbec nejsou povzbudivé. Kraj rozhodnutí zdůvodňuje demografickou statistikou a varuje, že pokud se tak nestane, tak orlovská nemocnice "zahyne".

Regionální zpravodajství ČT1 (Ostrava) odvysílala 21.6.2018 na to téma příspěvek Emoce kvůli rušení interny v Orlové a v tomtéž vysílání pak vystoupil i Martin Gebauer, náměstek hejtmana, který vše pěkně zdůvodnil.

Článek v BLESKu.

Jde sice o politické rozhodnutí, ale je třeba mít na paměti, že NĚKDO z této rošády bude mít soukromý prospěch. Finanční. Občanstvo Orlové moc k volbám nechodí, takže krajští zastupitelé se na mínění veřejnosti mohou vykašlat. Zvolí je v jiných okresech. A naši? Ti z ANO a ČSSD (nehledě na faráře) budou pravděpodobně mlčet. Proč si pod sebou podřezávat větev?

Ale do voleb už není daleko a občan možná nezapomene, kdo se ho zastával a kdo za něho bojoval.
Článek byl přečten 478×, komentářů (5) nových (5)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik