Náhradní banner

Demonstrace v Orlové - pozdní veřejný projev protestu

21. 6. 2018;

Takto vypadá "pozvánka", kterou zveřejnilo město na svých internetových stránkách a fcb.odkaz: Demonstrace za záchranu nemocnice

Akce je samozřejmě potřebná, ale pozvánka není zrovna "košer".

1. Nezachraňuje se nemocnice, ale lůžkové interní oddělení.
2. Není jasné, kdo demonstraci svolává, kdo je pořadatelem. Nikoliv Město, ale OBČANÉ a ODBOROVÁ ORGANIZACE nemocnice Orlová? Nebo je to inzerát "někoho", který paní Cibulková zveřejnila?
3. Bude sraz někdo moderovat? Vystoupí zástupci vedení nemocnice (ředitel) a vedení města (hlavně místostarostka Jenčmionková, která - viz dále - zaujala výhodnou pozici mrtvého brouka), zástupce kraje?

Předpokládám, že demonstrace (shromáždění lidí na veřejném prostranství za účelem předvedení společného názoru, zpravidla politického rázu) byla řádně oznámena na úřad a budou přijatá opatření, aby se shromáždění konalo v souladu se zákonem. Chtělo by zjistit, zda pan Roman Galia, který snad bude přítomen, bude zastupovat radu města nebo Městskou policii.

Co se týče veřejného tajemství, že o zrušení lůžkové interny vědělo orlovské hnutí ANO a sveřepě mlčelo, podívejme se, jak reagovala místostarostka na fcb:Je to vše groteskní: Kdo vlastně (ze zastupitelů) bojuje za ponechání interny? Jenčmionková a Brzyszkowská určitě ne, Hrdina? Kasaj? Pražák Hájek? Kratochvíl? Ryšková? (všichni ANO).

Regionální média mlčí o situaci jako hrob. Samozřejmě lze předpokládat, že to zařídil/nařídil právě kraj.
Článek byl přečten 494×, komentářů (4) nových (4)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik