Náhradní banner

Velké divadlo

20. 6. 2018;

Jak již snad všichni víme, kraj 14.6.2018 rozhodl, že orlovské interní oddělení nemocnice bude zrušeno. Orlová reagovala (neveřejně) tak, že se údajně v neděli 17.6.2018 někteří zastupitelé sešli v hospodě (Koulovna) a vydali Prohlášení , které nemohlo být oficiální, neboť při jednání starosta neměl na krku řetěz. Kdo se této schůzky zúčastnil nevím, ale rád bych to věděl (jak vyplyne z dalšího).

V pondělí 18.6.2018 se sešlo zastupitelstvo a vydalo prohlášení oficiální: O ZRUŠENÍ INTERNY: O NÁS – BEZ NÁS!. Poději se objevila informace o vzniku petice.

Rozjel se tak spektákl, ve kterém je třeba vidět jedno základní zjištění: Náměstkem hejtmana kraje pro zdravotnictví je člen ANO 2011 MUDr. Martin Gebauer. Na Odboru kanceláře hejtmana kraje, oddělení činností sekretariátů, pracuje členka orlovského ANO 2011 paní Lenka Brzyszkowská, která M.Gebauerovi nějaký čas dělala asistentku. Bývalý starosta, JUDr. Farana, se ohledně této do očí bijící souvislosti zeptal (na zastupitelstvu), jak je možné, že Orlová - právě prostřednictvím zastupitelky Brzyszkowské - se o připravovaných změnách v orlovské nemocnici nedozvěděla dopředu. Dle některých svědků se Brzyszkowská k odpovědi tlačítkem "hlasovací" krabičky přihlásila k odpovědi, ale, údajně na pokyn poslance Hájka, pak nepromluvila a mlčela a mlčela.

Takže to polopaticky shrneme: orlovské hnutí ANO prokazuje občanům Orlové medvědí službu (i když dobrý úmysl v takovém postoji Jenčmionkové a spol. jsem nenašel). Docela zajímavé by bylo vědět, jak se ČSSD a ANO k sobě teď chovají a zda zastupitelé (a fandové) ANO se podepíší na petici.

Faleš ovšem je v politice velmi dobrá zbraň: zastupitelé ANO a další podpořili zástupce ČSSD, aby, po předchozím neúspěchu, prosadili provoz ztrátového wellness.

Zastupitelé hlasovali takto:Jo, na zastupitelstvu někam pod stůl spadlo, že bytová družstva jsou proti plynovým kotelnám (vyrábějícím pro SMO peníze) . Vaněk a Klčo to tam někde hledají.
Článek byl přečten 466×, komentářů (9) nových (9)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik