Náhradní banner

Něco z tajných útrob města Orlové

6. 6. 2018;

Zvyklí jsme si, že víme vše o obecních městských radovánkách na všech možných úrovních, ale o opravdové informace bývá nouze. Možná proto někoho zaujme, co je "nového".

* Na úřadě vypukla zřejmě hra ŠKATULE, HEJBEJTE SE. Jedná se o Odbor rozvoje a investic, kde dochází ke "změně délky zřízení investičního referenta - realizátora" a "převedení referenta státní správy a samosprávy - z Odboru výstavby a životního prostředí na Právní odbor". V kanceláři tajemníka dojde ke "zrušení asistentky - a zřízení referenta správy osobních údajů". Proč se tak děje? Asi (jak jinak) provozní potřeba.

* Z příspěvkových organizací města si nevedly dobře SOCIÁLNÍ SLUŽBY MĚSTA ORLOVÁ (ředitelka Mgr. Bc. Renata Potyšová) a Dům kultury (ředitelka Bára Herdová). Obě organizace měly zhoršený výsledek hospodaření. Bývala místostarostka, která dostala Sociální služby jako trafiku, hospodařila s mínusem 37.777 Kč. Ředitelka DK pak "prohospodařila" 100.259 Kč. Snad ji to nejlepší ekonomka města nebude mít za zlé.

pozn: Sociální služby požadují zvýšení příspěvku zřizovatele a zvýšení limitu prostředků na platy. Zatím žádost byla odložena. Nicméně ředitelka určitě obdrží mimořádnou odměnu. Její hlas bude potřebný jako sůl v kuchyni.

* Evergreen: Opakovaná žádost p. Solicha (Magnolie) (chce koupit 160 m2) byla radou neschválena. Měl by se rychle zeptat p. Durčáka, jak se to dělá, aby mu zastupitelstvo konečně vyšlo vstříc. Skrblíci se v Orlové neuplatní.

* O tom, jak dopadl protest občanů Poruby proti výstavbě výrobních hal společnosti WALBO RAILWAY, vznesený na veřejném projednání dne 22.5.2018, se neví. Město chce pozemky pronajmout a pak prodat. Zářná budoucnost, kterou místní nechápou.

* Jiná petice (Nesouhlas se zřízením centra pro drogové závislé na ul. Kpt.Nálepky, také v Porubě) byla radou zamítnutá. I zde občané nechápou, že nepřizpůsobiví patří do této části města. Kde jinde?

* Město ve sporu s dodavatelem, kdo má pravdu při stavbě náměstí, bude zastupovat Advokátní kancelář Pyšný, Srba & Partneři, v.o.s.

* Tajný je materiál, který zpracoval Odbor správy majetku a hospodářské správy (OSMHS) a Odbor výstavby a životního prostředí (OVŽP) k problematice změny způsobu vytápění bytových domů Bytového družstva v Orlové. Vědí družstevníci, o co se jedná? Bude družstvo souhlasit s plynovými kotelnami? Orlovan (Městské BD) bude možná souhlasit (od města dostává příspěvek).

* Wellness žije. SMO požádalo o revokaci usnesení týkající se příštího ztrátového provozu. Na rozdíl od p. Solicha, bude tento problém 18.6.2018 na zastupitelstvu, mocnou tentokrát koalicí, odstraněn.

Tak hezký zbytek jara a vstříc nejdelšímu dni v roce. Pak už to (zase) půjde z kopce (i když pojedete do Chorvatska).
Článek byl přečten 511×, komentářů (2) nových (2)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik