Náhradní banner

Jak se vyhodnocují snímky z radaru

1. 6. 2018;

Již několik měsíců v Orlové řádí silniční "radar". Tajně je přemísťován na tři vybraná (nejnebezpečnější) místa, aby zajistil občanům Orlové pohodu při přecházení silnic. Kromě této užitečné funkce, kdy řidič, pilnou prací úředníků odboru dopravy, při překročení povolené (na radaru nastavené) rychlosti, dostane rozum prostřednictvím zaplacené pokuty a příště si dá pozor na plyn, tak se plní potěšitelně městská kasa.

Možná by někoho zajímalo, jak takový radar vlastně pracuje a jak se jeho údaje vyhodnocují. Z praxe víme, že taková a jiná zařízení mají vždy nějakou přesnost měření a interval spolehlivosti, kdy naměřená hodnota se může brát, jako hodnota správná.

Doporučuji si přečíst článek Policie při měření rychlosti chybuje častěji, než připouští. Jak se bránit nařčení?

Za předpokladu, že v Orlové se používá typ radaru Ramer neopomeňte "prostudovat" pojednání Jak se vyhodnocují snímky z radarů Ramer.

Měl by někdo odvahu požádat (doporučuji dle 106/1999 Sb. Zákon o svobodném přístupu k informacím) o předložení potřebných dokumentů včetně těch, kde je uvedeno, kolik měření bylo vyřazeno pro nějakou chybu, zda jsou budky pro radar správně nastavené atd.

Chování radaru ovlivňuje policista manuálním nastavením vzhledem k okolním podmínkám a je naprosto jasné, že při zvolení špatných parametrů zcela vylučuje možnost získat validní výsledky. Chybným postupem je velice snadné vytvořit důkaz o protiprávním jednání, které se nikdy nestalo.

Článek byl přečten 432×, komentářů (6) nových (6)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik