Náhradní banner

Slavnost Božího těla (připomenutí)

31. 5. 2018;

Dnes, ve čtvrtek 31. 5. 2018, slavíme slavnost Těla a Krve Páně. Církev nás učí, že Kristus Pán je mezi námi přítomen různým způsobem: ve slově evangelia, v osobě kněze, který nám káže Krista a také ve společenství věřících.

Kdy se nám tohoto daru dostalo? Pří poslední večeři u společného stolu s Ježíšem sedělo dvanáct nejbližších, kterým se nejvíce věnoval. Avšak jeden z nich je zrádce, druhý se bude za chvíli zbaběle zapřísahat, že s ním nechce nic mít, ostatní všichni až na jednoho se rozutečou. Dobře, ale domysleli jste, jak bychom se cítili my na místě Ježíše Krista v situaci toho večera? Celý národ – až na několik jednotlivců – ho už odmítl, nepřijal ho.

Slavnost Těla a Krve Páně, lidově Boží Tělo je svátek římskokatolické církve, kterým se zdůrazňuje reálná přítomnost Ježíše Krista jako Boha i jako člověka v eucharistii. Podle nauky katolických církví, pravoslavných a ostatních starobylých křesťanských církví východu dochází při slavení mše k transsubstanciaci (přepodstatnění) obětovaného chleba a vína v Tělo a Krev Ježíše Krista.

Svátek Božího těla (Fronleichnam) se v Německu slaví ve spolkových zemích Bavorsko, Bádensko-Württembersko, Hesensko, Severní Porýní-Vestfálsko, Porýní-Falcko a Sársko. V Sasku a Duryňsku se slaví pouze podle vyhlášek jednotlivých obcí. V tento den jsou obchody zavřeny.

Polští katolíci slaví Svátek Božího těla dnem volna a procesími.

V Dolní Lutyni se slaví Boží tělo dnes, v Orlové jsou internetové stránky Římskokatolické farnosti www.farnost-orlova.cz nedostupné, ale určitě se kostel naplní přichozími.
Článek byl přečten 301×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik