Náhradní banner

Téměř letní příhovor

27. 5. 2018;

Podle předpovědi počasí, čeká nás příští týden velké teplo. Určitě se bude dát koupat, problém však je v tom, kde. Zatím jsem našel akorát zmínku o koupališti v Karviné, které zahajuje sezónu zrovna dnes (27.5.2018). Z Orlové je možné ale dojet také k Vrbickému jezeru nebo k jezeru Kališok. Akorát je třeba vědět, že obě jezera nejsou oficiálními přírodními koupališti. Přestože tam již těžba štěrku skončila, tak stále jde o dobývací prostor a nikoliv rekreační oblast, a proto se tam ani neměří kvalita vody. Koupání je zde tedy pouze na vlastní nebezpečí.

Majitelé domácích bazénů (a není jich málo) samozřejmě tyto otázky nemusí řešit.

Někdy (dávno tomu, děti malé) jsem jezdil i do pískovny v D.Lutyni, jak to vypadá dnes mi není známo. To ale bylo samozřejmě za časů, kdy poptávka na cukrovou vatu, hotdogy, pivo a hranolky, neexistovala. Stačila voda (na koupání).

Připomněl bych ještě, že v Dolní Lutyni bylo i vyhlášené (betonové) koupaliště.

Jako školáci jsme jezdili na (obyčejných) kolech (samozřejmě bez přileb a bez peněz, nebyly potřeba) k Olze (Olše) na Špluchov do Doubravy. Ale to je již velmi vzdálená minulost.

Těm, kteří se po rekreaci u vody (ale i těm, kteří mezi sledováním Rolland Garros) zabrousí zde, bych připomněl, zopakoval a vysvětlil:

1. Články zveřejněné na těchto stránkách se často týkají věcí, které se mi nelíbí nebo na ně chci z různých příčin poukázat. Čtením těchto textů se můžete rozčílit. Pokud patříte mezi přemýšlející lidí, můžete přijít o iluze, které jste doposud měli.
2. Většina zde publikovaných textů je politicky nekorektní, záštiplná a obsahuje překlepy a gramatické chyby.
3. Diskuse s k článkům buď ponechám nebo smažu, vše záleží jenom na mém rozhodnutí, obsah stránek pak rovněž na mé libovůli.
4. Pokud se Vám to nelíbí, nečtěte to.

Děkuji příznivým ohlasům.

Článek byl přečten 340×, komentářů (2) nových (2)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik