Náhradní banner

Stanovisko Rady města k díře aneb Proč není na staveništi ani noha

10. 5. 2018;

Po dlouhé době, kdy o stavu rekonstrukce náměstí informovala převážně tisková mluvčí N.Cibulková, vydala Rada města své stanovisko. Aspoň je takto podepsané. V tomto stanovisku je dost nepochopitelná (aspoň pro mne) tato pasáž:
Bohužel již mnohokrát bylo konstatováno nejen městem Orlová, ale také odbornými firmami dozorujícími stavbu, že personální a technické zajištění stavby ze strany zhotovitele je nedostatečné.

Proč tedy město pasívně přihlíželo a nekonalo dříve, proč se sešla Rada města poprvé kvůli těmto problémům až 30.4.2018?

Také poněkud absurdně vyznívá:
Pokud zhotovitel nemůže a případně nechce pokračovat v předkládání svých finančních požadavků, tak jako doposud, je město Orlová připraveno zhotoviteli pomoci s přípravou a se zajišťováním potřebných stanovisek.

Smysl takového sdělení občanovi mi uniká.

Efektivní kontrola velké stavby je pro každého investora naprosto klíčová. Nejčastější formou jsou pravidelné kontrolní dny, kdy se sejdou všichni, kdo se na řízení stavby podílejí, a společně revidují již realizované úkoly nebo plánují další kroky. Tyto kontroly měly tedy probíhat přímo na stavbě za osobní účasti zástupců města a stavebních firem. Bylo by tedy zajímavé, kdyby údaje, které jsou někde zaznamenané (stavební deník), byly zveřejněny.

Je zcela možné, že zhotovitelské firmy realizovat zadání stavby nezvládají, ale na to se mělo přijít mnohem dříve a nemělo se čekat, až se právě ony "šprajcnou". Pořád si myslím, že situaci zavinilo město.

Budiž důkazem neschopnosti pracovníků Odboru rozvoje (a investic a s tím všech, kteří mají tento odbor kontrolovat) situace kolem Lesoparku. Kontrolní den proběhl v listopadu 2017, kdy nás Ing. Szotkowská ujišťovala, že stavba je již v cílové rovince. Přesto v dubnu 2018 (po půl roce) na nedostatky a chyby v Lesoparku upozornil zastupitel Miroslav Chlubna, za což mu starosta poděkoval, aniž by třeba zabránil vzniku možné konkluze: jak to, že na to Odbor Šzotkowské nepřišel?

Toto i další "přiznání" starosty k dosti zmatečnému chování se rady/města si poslechněte zhruba v 7 minutovém zvukovém záznamu ze zastupitelstva dne 23.4.2018. Dozvíte se také, co si radní neuvědomili v případě Letního kina a jak se bude chodit do Prioru.

Činnost Rady

Doufejme, že lidé (politici), kteří dnes vedou město, příští volby nepřežijí a na svých místech nezůstanou ani neschopni odborníci s Ing. Szotkowskou na čele. Všichni zapomínají na to, že ne každý je hloupý.
Článek byl přečten 476×, komentářů (8) nových (8)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik